پارتیشن اداری آلومینیومی

پارتیشن اداری آلومینیومی یکی از انواع پارتیشن اداری می باشد که دارای فریم هایی از جنس آلومینیوم هستند و با مواد دیگری نظیر شیشه و یا MDF ترکیب می شوند. پارتیشن بندی علاوه بر زیبایی ، سبب می شود تا بتوان در سریع ترین زمان و آسان ترین راه از فضای موجود بهترین استفاده را کرد.

ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا ، قصد داریم تا در این مقاله به بررسی پارتیشن های اداری از نوع آلومینیومی آن از نظر قیمت ، استحکام ، زیبایی و موارد دیگر بپردازیم.با ما همراه باشید.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


مشخصات پارتیشن آلومینیومی

در پانل های اصلی پارتیشن آلومینیومی از فریم رو کار استفاده می شود.

در جداره های میانی این نوع پارتیشن امکان نصب کرکره های قابل تنظیم وجود دارد.

شیشه های مورد استفاده در پارتیشن آلومینیومی به سه گروه : سند بلاست ، سکوریت و شیشه معمولی تقسیم می شوند.

می توان از درب های تمام چوب ، تمام شیشه و یا ترکیبی بدون محدودیت ارتفاع استفاده کرد.

ارتفاع یونیت در پارتیشن آلومینیومی حتی تا زیر سقف محیط قابل اجرا می باشد.

به دلیل وجود شیشه در پانل میانی می توان آرم و طرح شرکت را به صورت سند بلاست اجرا کرد.

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

ویژگی های پارتیشن آلومینیومی

استفاده از پارتیشن اداری آلومینیومی (پارتیشن شیشه ای) یکی از راه های مناسب برای مدرن نشان دادن فضا است. همچنین باعث می شود تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این سیستم پارتیشن آلومینیومی از نظر استحکام جزء مستحکم ترین نوع پارتیشن اداری می باشد که قابلیت نصب کرکرۀ قابل کنترل بین جداره های شیشه ای آن وجود دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به سبک بودن و مقاوم بودن در برابر رطوبت اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری مدرن و کاربرد های آن

چرا پارتیشن اداری آلومینیومی؟

بهترین راه برای فضا سازی مناسب و ایجاد رابطه کاربری بالا استفاده از پارتیشن اداری است ، که نوع آلومینیومی آن بسیاری از مشکلات را در فضای اداری حل کرده است. به این دلیل که به آسانی قابل جدا سازی و جمع آوری هستند. از این رو می توان در هر زمان آنها را جدا و جمع کرد و در مکانی دیگر دوباره از نو نصب نمود. به علاوه در نکاتی که در ادامه خواهیم گفت مقرون به صرفه نیز هستند.

از دیگر مزیت های پارتیشن آلومینیومی می توان به این موضوع اشاره کرد که در نور پردازی محیط بسیار مفید هستند و همچنین قابل بازیافت می باشند.

بیشتر بخوانید : ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن

انواع پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی تک جداره

در پارتیشن آلومینیومی تک جداره فرم اصلی و اسکلت بندی آن از فلز آلومینیوم است و از MDF  و شیشه می توان برای پر کردن فضای میانی آن استفاده کرد. قطر این نوع پارتیشن بین 4 تا 6 سانتی متر می باشد و عرض و ارتفاع آن هم بسته به نوع محیط و نظر مشتری در دو نوع کوتاه – بلند و نیمه بلند متغیر است. از مزایای این پارتیشن حمل سریع و آسان و تغییرات سریع است ولی باید متذکر شد که در برابر صدا و حرارت عایق نمی باشد.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری متحرک و مدل های آن

پارتیشن آلومینیومی دوجداره

از پارتیشن های دو جداره بیشتر برای جلو گیری از مزاحمت چه دیداری و چه شنیداری استفاده می شود. برای پر کردن فضای میانی در این نوع پارتیشن از سه لایه MDF  استفاده می شود که لبه های آن با نوار PVC عایق بندی شده است. ضخامت این نوع از پارتیشن تقریبا 12 سانتی متر می باشد و در هر ارتفاعی قابل استفاده است. همچنین می توان از شیشه های دو جداره در این پارتیشن استفاده کرد که نوع شیشه ها و ارتفاعشان با توجه به نور محیط و انتخاب مشتری مشخص می شود.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

پارتیشن آلومینیومی آکوستیک

این نوع از پارتیشن آلومینیومی دو جداره کاملا عایق صوتی می باشد. پارتیشن دو جداره آکوستیک نیز در دو نوع MDF و شیشه ای تولید می شود با این تفاوت که شیشه آن 4 جداره بوده و صدا از آن عبور نخواهد کرد. شیشه 4 جداره آن شامل گاز میانی و پانل دو جداره نیز دارای فوم عایق می باشد. عواملی هم چون گردش هوا و عایق شدن صدا در ارتفاع پارتیشن آکوستیک مؤثر است.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری چیست ؟