پارتیشن اداری فلزی و شیشه ای

پارتیشن اداری فلزی و شیشه ای یکی از ابزار طراحی دکوراسیون به شمار می رود که بسته به نوع آن برای اهداف متخلفی کاربرد دارند. استفاده از پارتیشن شیشه ای ارزان سبب می شود تا علاوه بر زیبایی و جلوه ، دید بهتری بر محیط کاری خود داشته باشید و همچنین نور هم بهتر منتقل می شود. این موارد در عملکرد کارکنان نیز مؤثر است. ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا امروز با بررسی کامل انواع پارتیشن شیشه ای به خصوص “فِرِیم لس”  (بدون فریم ) سعی داریم تا شما همراهان گرامی را در جهت دست یابی به یک محیط اداری زیبا و مدرن یاری کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


همانطور که می دانید هدف اصلی پارتیشن ها تقسیم بندی و جدا سازی فضای کلی برای ایجاد محیط های کوچک تر برای افراد مختلف می باشد ، که هر کدام نسبت به موادی که در آن به کار رفته است ، دارای ویژگی های متفاوتی هستند. به طور مثال برخی از پارتیشن ها قابلیت آکوستیک دارند و از عبور صدا جلو گیری می کنند. یا برخی دیگر ضد حریق هستند و از ایمنی بالاتری  برخوردارند.

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

انواع پارتیشن

 پارتیشن ها درای دسته بندی های مختلفی هستند. یکی از انواع دسته بندی ها تک جداره یا دو جداره بودن پارتیشن است. هنگامی که پارتیشن از یه صفحه چوب یا شیشه ساخته شده باشد ، به آن تک جداره و هنگامی که از دو لایه به همراه یک لایه خلا در بین آن ها ساخته شده باشد ، دوجداره نامیده می شود.پارتیشن های تک جداره معمولا سبک تر هستند و به همین دلیل قابل حمل و متحرک می باشند. از طرف دیگر پارتیشن های دو جداره از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و به طبع وزن بیشتری هم دارند. که علاوه بر این قابلیت آکوستیک داشته و عایق حرارت و برودت نیز می باشد.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری مدرن و کاربرد های آن

پارتیشن ثابت و متحرک

در دسته بندی دیگر پارتیشن ها از نظر مکانی می توان به ثابت و متحرک بودن آن ها اشاره کرد. پارتیشن های متحرک همانطور که از نامشان مشخص است به زمین بست نمی شوند و قابل جابجایی هستند. این امر به دلیل وزن کم آن ها است و به همین دلیل قابلیت ایستایی خوبی دارند و نیازی به بسته شدن به زمین ندارند. این نوع پارتیشن ها به راحتی قابل جابجایی هستند و می توانید در مکانی دیگر هم از آن ها استفاده کنید. در مقابل پارتیشن های ثابت هستند که نیاز به نصب دارند. این نوع پارتیشن به روی زمین با کمک بست محکم می شوند. برای نصب پارتیشن نیاز به افراد متخصص و ابزار مخصوص می باشد. پارتیشن های شیشه ای فریم لس در این دسته قرار دارند که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

بیشتر بخوانید : ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن

ابتدا در رابطه با مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این نوع پارتیشن دارای طراحی منحصر به فرد و خاصی است.

در طراحی آن می توان از انواع شیشه های تک جداره ، دو جداره و حتی منحنی استفاده کرد.

امکان استفاده از شیشه هایی با قطر 8 ، 10 . 12 میلی متری در آن وجود دارد.

نصب آن ها سریع و آسان می باشد.

می توان از انواع شیشه های رنگی یا مات و طرح دار استفاده کرد.

علاوه بر موارد گفته شده ، پارتیشن های شیشه ای از طراحی شیک و خاصی بهره می برند که وجود شیشه مانع از دید شما نخواهد شد و علاوه بر اینکه فضای موجود را به چند قسمت مجزا تقسیم می کند ، سبب می شود تا نور به تمامی بخش های ایجاد شده هم برسد. که این ویژگی یک مزیت برای کسانی است که به نور پردازی محیط اهمیت می دهند و استفاده از وسایل روشنایی مصنوعی را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

پارتیشن های شیشه ای انواع مختلفی دارند که بسته به تک یا دو جداره بودن ، نوع فریم های آن از قبیل آلومینیوم ، استیل ، چوب و حتی انواع پارتیشن شیشه ای فریم لس تقسیم بندی می شوند.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری متحرک و مدل های آن

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم لس بر خلاف تصور خیلی از افراد دارای فریم است ، اما فریم آن بسیار نازک تر از انواع دیگر    پارتیشن های شیشه ای است. در این پارتیشن فریم ها اغب از آلومینیوم و سایر فلزات ساخته می شوند و شیشه ای سکوریت را نگه می دارند ، که به دلیل مقاوت بالا در برابر خوردگی و استحکام بالای آن مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع پارتیشن معمولا از یراق های ثابت و  فریم های اسلیم که از فریم های استاندارد نازک تر می باشند برای ایجاد حس راحتی و روح بخشی بیشتر استفاده می شود.

از مهم ترین اجزاء پارتیشن شیشه ای فریم لس ، شیشه آن است. وجود شیشه های متنوع و استفاده کمتر از پروفیل سبب زیبایی بیشتر این نوع پارتیشن می شود. علاوه بر این ، این نوع پارتیشن به سبب ارزان بودن شیشه نسبت به فلز ، از قیمت پایین تری برخوردار است. زیرا در آن بیشتر از شیشه استفاده می شود تا فلز.

پارتیشن شیشه ای فریم لس به دلیل یک دست بودن شیشه ها ، جلوه بهتری دارند و باعث می شوند تا دید کاملی بر محیط کاری و کارمندان داشته باشید.

در ساخت این پارتیشن از شیشه سکوریت 10 میلی متری استفاده می شود که این امکان را برای شما فراهم می کند تا طرح های مختلف و سند بلاست را به صورت مات و نیمه مات بر روی آن اجرا کنید.

پارتیشن فریم لس بر خلاف ظاهر آن که شکننده به نظر می رشد از مقاوت و استحکام بسیتر بالایی برخوردار است و کاملا ایمن می باشد.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

پارتیشن شیشه‌ای رنگی

از این نوع پارتیشن در محیط های کاری و ادارات برای جدا سازی و تقسیم بندی فضا بیشتر استفاده می شود. در پارتیشن شیشه ای رنگی ، هم می توان از یک رنگ و هم از چندین رنگ متفاوت استفاده کرد. رنگ های مختلف در این نوع پارتیشن   می تواند در روحیه کارمندان تاثیر خوبی داشته باشد و به بهبود عملکرد کاری و همچنین تقویت خلاقیت آنان کمک زیادی کند. همچنین از شیشه های رنگی در پارتیشن شیشه ای فریم لس نیز می توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری چیست ؟