تجهیز سالن همایش

تجهیز سالن همایش به چه عواملی بستگی دارد؟ چرا موضوع صدا در تجهیز سالن همایش اهمیت دارد؟ نکات کلیدی در تجهیز سالن همایش کدام اند؟ این ها نمونه ای از اصلی ترین سوالات در خصوص طراحی و تجهیز سالن های همایش می باشند که اگر در حال برنامه ریزی یا طراحی آن می باشید قطعا با آن رو برو خواهید شد.

برای درک بهتر این موضوع ، بهتر است تا مواردی را در نظر بگیرید که برای رسیدن به نتایج مطلوب و مورد نظر ضروری می باشند. ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا قصد داریم تا در این مقاله به نکاتی مهم در زمینه طراحی و اجرای سالن های همایش بپردازیم و جنبه های مختلف آن را مورد بحث قرار دهیم. همراه ما باشید.


مبلمان اداری یکتادکور تولید کننده انواع مبلمان اداری کلاسیک ، مدرن و لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


تجهیز سالن همایش

تجهیز سالن همایش:

اصطلاح تجهیز سالن همایش ، کنفرانس ، سینما و حتی تئاتر بدین معنی می باشد که ما قصد داریم فضایی را طراحی کنیم که به طور اختصاصی مناسب هر کدام از موارد ذکر شده باشد. مواردی که باید در طراحی چنین محیطی در نظر داشت چیزی بیش از تعداد صندلی و ظرفیت آن است. احترام به افراد در قبال زمانی که می خواهند در سالن مورد نظر شما سپری کنند از جمله نکاتی است که شما می توانید با یک طراحی زیبا و خاص و استفاده از تجهیزات مناسب به آن دست یابید.

برای طراحی سالن های همایش و کنفرانس سه مرحله اساسی وجود دارد که قبل از هر چیز باید به آن توجه کرد:

محصولات مبل اداری مدرن یکتادکور را ببینید

گام اول تجهیز سالن همایش، مشاوره

قبل از هر کاری برای طراحی سالن همایش و کنفرانس باید با یک کارفرما مشورت کنید. در این مرحله کار فرما سالن را از نظر کاربری ، قابلیت ها ، امکانات و توقعات خود مورد بررسی قرار می دهد و در طی جلسات مشاوره آن را مطرح می نماید. این جلسات عموما طی بازدید های مختلف  از پروژه و ساختمان مورد نظر توسط کارشناسان صورت می گیرد. وظیفه کارشناسان بر آورد اولیه قیمت در دو بخش معماری و الکتریال می باشد. سپس این بر آورد ها را در قالب طرحی پیشنهادی به کارفرما ارائه می کنند. این طرح شامل اطلاعات فنی ، لیست قیمت ها و تجهیزات و متریال مورد نیاز می باشد. پس از گذشت جلسات طرح ها تکمیل و مقدمات طراحی سالن شروع می شود.

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید

گام دوم تجهیز سالن همایش، طراحی نقشه ، چیدمان و تصاویر سه بعدی

پس از اینکه طرح های اولیه مورد تایید قرار گرفت حال نوبت به طراحی نقشه های سالن می رسد. این نقشه ها شامل پلان ، مقطع طولی _ عرضی و چیدمان فضا هستند. وظیفه این بخش از طراحی سالن همایش ، کنفرانس و … ، بر عهده تیم های معماری می باشد.

محصولات صندلی اداری مدرن یکتادکور را ببینید

طراحی سالن همایش :چیدمان سالن همایش ، کنفرانس و …

در چیدمان سالن علاوه بر شکل ظاهری بنا ، کاربری سالن اهمیت ویژه ای دارد. به عنوان مثال ، در سالن های کنسرت ، سینما و کنفرانس ها چیدمان صندلی ها به گونه ای است که توسط چند راه رو از یک دیگر جدا شده اند تا رفت و آمد در بین ردیف ها آسان تر باشد. اما در سالن های همایش می توان به گونه ای دیگر عمل کرد و از چیدمان متحد در وسط ، یا قاره ای استفاده کرد. در سالن کنفرانس برای چینش صندلی ها و میز ها چندین شکل وجود دارد. مثلا می توان صندلی و میز کنفرانس را به صورت دایره ای ، نیم دایره ای ( به طوری که تمرکز بر هیئت رئیسه باشد ) ، و به شکل مستطیل در یک یا چندین ردیف قرار داد. به علاوه باید زاویه دید افقی و عمودی حضار را در چیدمان سالن مد نظر قرار داد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد محل قرار گیری سن می باشد که در سالن های بزرگ آمفی تئاتر یا سالن های کنفرانس بدون سن ، سن باید بگونه ای طراحی و قرار داده شود تا از تمامی نقاط سالن قابل مشاهده باشد.

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید

طراحی سالن همایش :طرح های سه بعدی اولیه سالن

در طراحی سالن همایش و کنفرانس ارائه تصاویر سه بعدی که نشان دهنده وضعیت سالن پس از اجرا می باشد در شبیه سازی و ایجاد درک بهتر طراح و کارفرما کمک بسزایی می کند .

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید