سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس موضوع امروز مقاله ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا می باشد. یکی ار نکات مهم که هنگام برگزاری یک کنفراس ، جلسه یا سمینار حائز اهمیت بوده و حتما باید به آن توجه داشت ، مکان برگزاری و چیدمان دکوراسیون اداری اتاق کنفرانس است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در یک سازمان و اداره اتاق کنفرانس و جلسات است. در طراحی سیستم کنفرانس ، اگر طرح مورد نظر از زیبایی و جذابیت مطلوبی بر خوردار باشد هنگام برگزاری جلسه مطالب برای افراد حاضر ، راحت تر و قابل فهم تر بوده و همچنین قدرت تصمیم گیری را نیز تا حد زیادی بهبود می بخشد و به دلیل اینکه مهم ترین تصمیمات در این محیط گرفته می شوند ، پس سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای آن یکی از مهم ترین موارد برای هر شرکت یا سازمان به حساب می آید و باید به آن توجه ویژه ای داشت.

سیستم کنفرانس در اصل مجموعه ای از طرح ها و اصول کاربردی در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس می باشد که علاوه بر میز کنفرانس و صندلی اداری و دیگر ملزومات اداری ، شامل سیستم های صوتی و تصویری که از لزومات هر سالن و اتاق کنفرانسی است ، می باشد. در ادامه به بخش های مختلف در طراحی سیستم کنفرانس می پردازیم.


مبلمان اداری یکتادکور تولید کننده انواع مبلمان اداری کلاسیک ، مدرن و لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


سیستم کنفرانس

دکوراسیون اتاق کنفرانس

برای زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر اتاق کنفرانس ، رعایت برخی نکات در حین طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس ضروری می باشد. یکی از مهم ترین آن توجه به متراژ و اندازه اتاق است.

زیرا یکی از عواملی که می تواند در مسیر طراحی برای ما محدودیت ایجاد نماید ، اندازه مکان مورد نظر است. بنابراین باید با توجه به متراژ فضای مورد نظر میز و صندلی  اداری مناسب آن فضا را طراحی و انتخاب نماییم. علاوه بر این تمامی وسایل مورد نیاز نیز باید به همین صورت انتخاب و نصب شوند.

محصولات مبل اداری مدرن یکتادکور را ببینید

در طراحی سیستم کنفرانس چینش صندلی اداری بسیار مهم است. بدین صورت که صندلی ها را باید به گونه ای قرار دهیم تا به راحتی بتوان آن ها را جا به جا کرد و مزاحمتی برای رفت و آمد افراد ایجاد نکنند. همچنین قرار گیری صندلی ها باید به شکلی باشد تا جایگاه سخنران در مقابل آن قرار بگیرد.

در وسط اتاق کنفرانس یک میز کنفرانس باز هم بسته به متراژ و اندازه محیط به شکل مستطیل یا بیضی قرار می دهند که این کار به خودی خود باعث راحتی در رفت و آمد خواهد شد.

از دیگر انواع میز کنفرانس می توان به میز های گرد و U شکل اشاره کرد که در سازمان ها و ادارتی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این اگر تعداد نفرات حاضر در اتاق کنفرانس زیاد باشد باید در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس برای راحتی در رف و آمد و همچنین پذیرانی ، از میز های میانی خاصی استفاده کرد

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید

سه نمونه از رایج ترین طرح های چیدمان در اتاق کنفرانس به شرح زیر می باشد:

طراحی فضا به شکل نیم دایره

فضا های نیم دایره ای قادر خواهند بود تا توجه را به یک نقطه خاص در اتاق که محل سخنران می باشد ،جلب کنند. در این سبک از طراحی هیچ نقطه کوری وجود نخواهد داشت و همه افراد حاضر قابل رویت می باشند. اما این طرح و چیدمان برای جمعیت های کمتر از 50-60 نفر مناسب خواهد بود.

محصولات صندلی اداری مدرن یکتادکور را ببینید

طراحی بیضی شکل

این طرح که دارای یک خم بزرگ تر می باشد ، این اجازه را به افراد می دهد تا در یک محیط بزرگ تر قرار بگیرند. طرح بیضی شکل مناسب ترین گزینه در طراحی اتاق کنفرانس برای جلسات هیئت مدیره است ، زیرا سبب می شود تا مشارکت به حداکثر برسد.

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید

طراحی به شکل کلاس درس

در این طرح مانند کلاس های درس ردیف هایی از میز و صندلی برای نشستن افراد در نظر گرفته می شود و سخنران در مقابل آنان قرار خواهد گرفت. البته طراحان داخلی همیشه به دنبال این هستند تا با ایجاد تغییراتی در این طرح ، آن را به شکلی دوستانه تر مبدل سازند تا یک فضای مشارکتی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید : تجهیز سالن همایش

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید