طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب از مهم ترین قسمت های طراحی منزل به شمار می رود زیرا اتاق خواب یک فضای شخصی برای رسیدن به آرامش است و مدت زمان زیادی از وقت خود را در آن می گذرانید. از این رو باید با طراحی مناسب ، محیطی را فراهم کنید تا با قرار گرفتن در آن حس خوب و دلنشینی را تجربه کنید. ما در تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا امروز قصد داریم تا به بررسی و توضیح برخی نکات درباره طراحی اتاق خواب و سبک های مختلف طراحی آن بپردازیم تا در آخر با استفاده از توضیحات داده شده و اجرای آن به اتاق خواب دلخواه خود دست یابید. با ما همراه باشید. در ادامه به اصول کلی طراحی دکوراسیون اتاق خواب می پردازیم و همینطور دو نوع سبک طراحی را مورد بحث قرار می دهیم.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


طراحی دکوراسیون اتاق خواب

دیوار پوش اتاق خواب

برای زیبا جلوه دادن دیوار اتاق خواب راه های مختلفی وجود دارد از جمله رنگ آمیزی، کاغذ دیواری، قاب عکس های متفاوت و استیکر سه بعدی و ترسیمی. در طراحی دیوار اتاق خواب باید به این مسئله توجه کرد که رنگ یا تصاویر دیوار چشم را اذیت نکند یا به عبارت دیگر انسان پس از گذراندن ساعات کاری و پر مشغله خود با قرار گرفتن در آن فضا احساس آرامش داشته باشد. برخی افراد به جای کاغذ دیواری از رنگ آمیزی استفاده می کنند و سپس با نصب تابلو و استیکر آن را زیباتر می کنند. البته در این بین افرادی هم هستند که توجهی به دیوار و طراحی آن ندارند و معمولا آن را یک دست سفید می کنند یا با وسایل مختلف و قاب عکس های زیاد آن را می پوشانند.

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

 انتخاب رنگ مناسب برای دیوار اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش های طراحی به شمار می رود. زیرا رنگ در خواب شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. برای اینکه خوابی راحت داشته باشید توصیه می شود تا از رنگ های روشن مانند سبز، قهوه ای روشن، کرم و یا کرم شکلاتی برای رنگ دیوار ها استفاده کنید. این رنگ ها از لحاظ فکری و روانی شما را قبل از خواب آماده می کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین ترکیب رنگ برای و دکوراسیون و مبلمان اداری

باید و نباید هایی در انتخاب رنگ اتاق خواب:

رنگ زرد:

رنگ زرد به دلیل اینکه باعث تحریک هیجانات افراد می شود و میزان انرژی را تا حد زیادی افزایش می دهد، برای رنگ آمیزی اتاق خواب و رنگ پرده اتاق خواب توصیه نمی شود.

رنگ آبی:

اگر شما یک روز کاری سخت و پر مشغله را پشت سر گذاشته باشید، با استراحت در اتاق خوابی به رنگ آبی خیلی زود آرامش خود را به دست می آورید. زیرا رنگ آبی سبب تقویت حس خونسردی و آرامش در افراد می شود.

بیشتر بخوانید : تجهیز سالن همایش

رنگ قرمز:

رنگ قرمز جدای از اینکه رمانتیک و جذاب به نظر می رشد اما استفاده زیاد از آن برای اتاق خواب و دکوراسیون آن مناسب  نمی باشد.

رنگ سبز:

رنگ سبز یکی از رنگ های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب می باشد. زیرا می تواند تاثیر آرامش بخشی در شما و خواب شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید : نکات مهم در طراحی اتاق نشیمن

چه نوع تختی برای خواب مناسب است ؟

بر اساس تحقیقات مختصصان تخت خواب های چوبی نسبت به فلزی برای خواب و استراحت مناسب تر هستند. زیرا بر خلاف فلز که دارای ماهیتی سرد و خشن است و سبب انتقال آن به افراد می شود، چوب از دل طبیعت است و انرژی ، شادی ، آرامش و نشاط را در حین خواب به افراد منتقل می کند. از این جهت مناسب ترین نوع تخت خواب چه برای کودکان و چه بزرگسالان چوبی می باشد.

بیشتر بخوانید : مبل اداری

کف پوش اتاق خواب

برای انتخاب کف پوش مناسب برای اتاق خواب انتخاب های زیادی چه از نظر سلیقه و طرح و رنگ و چه از نظر گرمی و راحتی پیش روی شما وجود دارد. هر کدام از انواع کف پوش ها بسته به جنس برای محیط های خاصی مناسب می باشند. به طور مثال موکت ها به سبب گرمی و نرمی خود برای اتاق خواب مناسب تر می باشند، از طرف دیگر چوب و پارکت نسبت به سنگ و سرامیک از گرمی بیشتری برخودار هستند.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

اهمیت وجود پنجره در طراحی اتاق خواب

وجود پنجره در اتاق خواب از اهمیت زیادی برخوردار است. هیچ وقت اتاقی را که فاقد پنجره است را به عنوان اتاق خواب انتخاب نکنید. زیرا نبود پنجره باعث می شود تا هوای اتاق تهویه نشود و اکسیژن کافی در اتاق جریان نداشته باشد. بدین ترتیب در طول شبانه روز و مخصوصا هنگام خواب اکسیژن کافی در اتاق موجود نیست و این امر مانع از خوابی راحت برای شما می گردد. علاوه بر این نبود پنجره در اتاق خواب نور پردازی را دچار مشکل می کند و فرد از نور طبیعی محروم می شود.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

امروزه به جهت نبود حیاط و تراس های کوچک در خانه های امروزی و آپارتمانی اکثر مردم به بهانه اینکه نگهداری از گل و گیاه درون فضای کوچک خانه کار راحتی نیست از این کار سر باز می زنند. اما اگر از اهمیت وجود گل و گیاه در منزل آگاه باشید بدون هیچ بهانه ای چندین گل و گیاه را در منزل خود قرار می دهید.

چند دلیل برای وجود گل و گیاه در اتاق خواب:

گیاهان سبب وجود شادی در فضا می شوند.

گیاهان خستگی و بی حوصلگی را از بین می برند.