تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دسترسی سریع به محصولات

پارتیشن آکوستیک

فهرست مطلب :

پارتیشن آکوستیک عنوان امروز مقاله ما در تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا می باشد . یکی از انواع مختلف آلودگی‌هایی که امروزه با آن مواجه هستیم، آلودگی صوتی می باشد . متاسفانه با پیشرفت زیاد و روز به روز زندگی مدرن و ازدحام و شلوغی ها در شهرهای کوچک و بزرگ این آلودگی نیز با سرعت بالایی رشد می‌کند. حتی اگر هنوز در کوچه‌های خلوت و در خانه‌های تک واحدی زندگی کنید، بعید است از دست صدای اتومبیل‌ها ، ماشین‌ها و ازدحام خیابان‌ها در امان باشید . حتی در ساختمان‌های بلند و در طبقات بالا هم این سر و صدا نیز به دنبال شما می‌آیند چرا که معمولا اطراف ما را خیابان‌های پر از رفت و آمد احاطه کرده‌اند. این موضوع در همه جای شهر قابل درک است .  از طرفی در منازل هم دیوارها با ضخامت‌های نازک و کم ساخته می‌شوند و شما مدام سر و صدای همسایه‌ها و خانه ی دیوار به دیوارتان را می‌شنوید. حالا پارتیشن آکوستیک را باهم بررسی می کنیم ، یکی از کاربرد های پارتیشن آکوستیک عایق صدا بودن آن می باشد . در ادامه همراه تیم تحریریه مبلمان اداری یکتا باشید .


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.

به طبع توضیحات داده شده در محیط کار و ادارت نیز این سر و صدا ها وجود دارند و آلودگی های صوتی زیاد هستند .  در این فضا ها معمولا پرسنل مشغول به انجام کار های خاص خود هستند و به آرامش و سکوت نیاز دارند . احتمالا آخرین چیزی که در این فضا لازم دارند ، سر و صدای مزاحم است . البته لازم به ذکر نیست که در هر مکان و زمانی آلودگی صوتی و سر و صدا برای هر کس ناراحت کننده است. به همین دلیل است که همیشه افراد به دنبال راهی برای حذف این عامل می باشند.

در جولای سال ۲۰۰۳ قانونی در صنعت ساختمان سازی تصویب شد که می بایست محیط جوری طراحی و اجرا شودکه میزان صوت عبوری از هر دیوار به محیط کنار بیشتر از ۴۰ دسی بل نباشد . اما متاسفانه با ساخت و ساز های کنونی این مقدار به تبعات بیشتر از مقدار مصوب شده می باشد . بنابراین آلودگی صوتی تقریبا در همه جای دنیا در سالهای اخیر به شدت گریبان گیر بشر شده و به هر نحوی به دنبال رفع این ایراد است .

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

در محیط هایی که آلودگی صوتی زیادی در آنجا است مثلا نزدیک به خیابان‌ها، باید از دیوارهای عایق صوت استفاده شود . به نسبت میزان آلودگی صوتی، نوع عایق‌بندی و متریال استفاده شده نیز متفاوت است یکی از بهترین راه های برای جلوگیری از این موضوع استفاده از مترایال مناسب در مرحله ساخت است .

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری مدرن و کاربرد های آن

نوع عایق‌بندی و متریال استفاده شده به نسبت میزان آلودگی صوتی متفاوت است. در واقع انواع سازه‌های عایق صدا و دوجداره و حتی انواع متریالی که می‌توانند صدا را کاهش دهند ، در رسیدن شما به یک محیط ساکت و مملو از آرامش کمک می‌کند. آلودگی صوتی براحتی می تواند سیستم عصبی شما را تضعیف کند ، باعث علائمی مانند سردرد، حالت تهوع، تپش قلب، اضطراب و غیره شود، و در کل زندگی روتین و حتی سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید : ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن

پارتیشن های آکوستیک چیست

پارتیشن ‌ها در اصل برای جداسازی و تقسیم ‌بندی فضا به قسمت‌های مختلف ، طراحی و تولید شده‌اند. اما این محصولات قابلیت‌های به خصوص دیگری هم دارند که در بعضی مواقع تنها عامل استفاده از آن‌ها در راستای بهره بری از همین خصوصیت بارز آن ها است . یکی از این خصوصیات عایق صدا بودن برخی از پارتیشن‌ هاست. تا اینجا با آلودگی صوتی و اهمیت حذف آن آشنا شدید. پارتیشن های آکوستیک ، یکی از روش های رایج و موثر برای حذف آلودگی صوتی در خانه ها و محیط های اداری است. در پارتیشن آکوستیک از متریال های مختلفی از جمله چوب، فوم، پشم سنگ، و …  که به صورت تک جداره و دوجداره طراحی و ساخته می‌شوند .

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری متحرک و مدل های آن

البته در مقالات متعددی راجع به انواع پارتیشن و کاربرد آن ها صحبت به میان آورده ایم و لازم به ذکر نیست به طور کامل از اهمیت وجود پارتیشن اداری در این بخش صحبت کنیم و به طور خلاصه باید گفت که پارتیشن آکوستیک هم علاوه بر این موضوع عایث صدا بودن از زیبایی خاص و کاربرد بی نظیری برخوردار است و مانند سایر پارتیشن های اداری باعث استفاده بهینه از فضا ، زیبا سازی محیط های مختلف و … می شوند .

جالب است بدانید این نوع پارتیشن ها به همان نحوی که عایق صدا می باشند ، تاثیر فوق‌العاده‌ای در عایق‌بندی حرارتی نیز دارند . به عبارتی این نوع پارتیشن حرارت و برودت را هم از خود عبور نمی‌دهد. بنابراین استفاده از آن همزمان باعث حفظ تعادل دمای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی هم می شود .

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

انواع پارتیشن های آکوستیک

پارتیشن های آکوستیک یا عایق صوتی انواع مختلفی دارد. به طور کلی تنوع بالای این دستهه از پارتیشن ها است که بسیاری از مجموعه ها به استفاده از این سبک روی می آورند . در ساخت این نوع پارتیشن از متریال های متعددی استفاده می‌شود و ساختار آن نیز مدل‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه با هم آن ها را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری چیست ؟

پارتیشن های آکوستیک با فوم

پارتیشن های آکوستیک با فوم ، از فوم نوع ۲۴ میلی‌متری ساخته می‌شود. این فوم ها جاذب نویزها نیز هستند و طراحی‌های مختلفی هم دارند تا بتوان برای اهداف گوناگون و در مکان‌های متنوع از آن‌ها استفاده کرد. پارتیشن های آکوستیک فوم معمولا به صورت متحرک ساخته می‌شوند و شما می‌توانید هر زمان که می‌خواهید آن‌ها را جابه جا کنید. پارتیشن های آکوستیک فوم به خصوص در محیط‌های اداری کاربرد بسیار زیادی دارند. این نوع پارتیشن در بخش پذیرش ، قسمت اداری و یا بایگانی معمولا استفاده می‌شود.

پارتیشن آکوستیک

پارتیشن های آکوستیک تک جداره چوبی

چوب به خودی خود عایق خوبی برای صدا نیست . اما قادر است صدا ها را جذب کرده و سپس انعکاس دهد. این کار باعث می‌شود که صدا در فضا نپیچد و اختلاف طول موج‌ها نیز کاهش پیدا کند. به همین خاطر است که دیوارهای سالن‌های کنسرت و عایق صوتی بین اتاق‌ها از چوب ساخته می‌شود. درنتیجه پارتیشن آکوستیک چوبی حتی در انواع تک جداره می‌توانند تا حدودی آلودگی صوتی را کاهش دهند . درواقع در محیط‌هایی که صدای زیادی وجود ندارد اما قصد دارید محیط آرامی ایجاد کنید، با پارتیشن های آکوستیک چوبی تک جداره ، ‌مطمئنا سر و صدای کمی که در محیط شما وجود دارد را خنثی کنید.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری و نکات مربوط به آن

پارتیشن آکوستیک

پارتیشن های آکوستیک چوبی دوجداره

پارتیش چوبی دوجداره هم عملکرد خوبی را در حذف آلودگی صوتی دارد. این نوع پارتیشن قادر است سر و صدای اضافه محیط را از بین ببرد و جلو انتقال صدا از محیط بیرون به داخل را بگیرد . پارتیشن‌های دو جداره از دولایه چوب و یک لایه هوا ساخته شده اند که می‌توانند صدا را به خوبی عایق کنند.

بیشتر بخوانید : تجهیز سالن همایش

این پارتیشن‌ها در محیط ادارات محبوبیت زیادی دارند. معمولا آن‌ها را به صورت ثابت نصب می شوند. در پارتیشن چوبی معمولا از  MDF استفاده می‌شود که به خاطر قابلیت رنگ‌پذیری و ابزارخوری بالایی که دارد، می‌توان طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را روی آن ها پیاده کرد و تنوع محصولات را بالاتر برد .

پارتیشن آکوستیک

پارتیشن های آکوستیک شیشه‌ای دوجداره

یکی از انواع پارتیشن های آکوستیک ، مدل شیشه‌ای دوجداره آن است. این نوع پارتیش از دو ورقه ی شیشه و یک لایه خلا طراحی و ساخته می‌شود که به خوبی جلو انتشار صدا را می‌گیرد این نوع پارتیشن به خاطر جلوه منحصر به فردی که دارد، از محبوبیت بالایی برخوردار است.  از این سبک پارتیشن های اداری در محیط هایی با دکوراسیون مدرن استفاده های بسیار زیادی می شود . پارتیشن شیشه‌ای علاوه بر اینکه عایق صدا، حرارت و برودت است، جلو انتقال نور را نمی‌گیرد. این موضوع می تواند در انتخاب شما نیز کمک کند  .

پارتیشن آکوستیک

از این نوع پارتیشن های آکوستیک شیشه ای نیز در خانه ها و تراس نیز استفاده میشود . استفاده از این سبک برای جلوگیری از ورود صدا های مزاحم اما ورود نور طبیعی به میزان بسیار مطلوب از ویژی های این نوع پارتیشن ها می باشد .

پارتیشن آکوستیک

از متریال دیگر و حتی ترکیب‌ هایی همچون آلومینیوم و شیشه ، فوم و شیشه ، ام دی اف و شیشه و غیره هم در ساخت پارتیشن های آکوستیک استفاده می‌شود.

از وبسایت تنها شرکت مبلمان اداری در غرب تهران

مبلمان اداری آدینا

دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط :

مبلمان اداری چوبی

مبلمان اداری چوبی

استعلام قیمت مبلمان اداری چوبی به همراه مشاوره خرید مبلمان اداری چوبی یکی از مهمترین اجزاء یک دکوراسیون اداری به شمار می‌رود، مبلمان اداری چوبی در

صندلی جذاب و بسیار راحت

صندلی جذاب و بسیار راحت

طراحی این صندلی عجیب با در نظرگرفتن و توجه به نیازهای انسان و تعادل و خمش مناسب برای کارکردهای متفاوتی از جمله استراحت در حالت نیمه خوابیده

میز کنفرانس یو شکل

میز کنفرانس U شکل

میز کنفرانسU شکل یکی از مرسوم ترین مدل ها و طرح های میز های کنفرانس است که در کاتالوگ شرکت مبلمان اداری یکتا طرح ها

استعلام قیمت + مشاوره رایگان 

جهت دریافت لیست قیمت یا دریافت هرگونه مشاوره لطفا شماره تماس خود را وارد کنید، تیم یکتا فرنیچر در اولین فرصت با شما تماس می گیرند