پارتیشن شیشه ای مدرن

پارتیشن شیشه ای مدرن موضوع امروز ما در تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا می باشد. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی و معرفی انواع پارتیشن شیشه ای مدرن ، ویژگی های آن و عواملی که در قیمت تاثیرگذار هستند بپردازیم. پارتیشن شیشه ای و دیوار شیشه ای در اصل تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و در عین سادگی تاثیر فراوانی بر زیبایی دکوراسیون اداری می گذارند. پارتیشن شیشه ای جدا از تقسیم بندی محیط از فضا و متراژ آن نهایت استفاده را می کند و همچنین در نقش عایق صوتی نیز بسیار مؤثر است.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


شما می توانید با استفاده از پارتیشن شیشه ای در دفتر کار ، با صرفه جویی در وقت و هزینه به محیطی شیک و مدرن برای کارتان دست یابید. علاوه بر این پارتیشن شیشه ای تاثیری شگرف در چشم انداز محیط کاری دارد.

پارتیشن شیشه ای مدرن برای جدا سازی و تقسیم بندی فضای موجود با استفاده از متریال مختلفی تولید و مورد استفاده قرار   می گیرد. پرکاربرد ترین آن استفاده از شیشه های سکوریت می باشد که به دلیل ویژگی و مزایای زیادی که دارد امروزه مورد توجه بسیاری از طراحان و معماران  قرار گرفته است که استفاده در ساخت پارتیشن تنها یکی از ویژگی های آن است.

در ادامه به برخی از ویژگی های پارتیشن شیشه ای مدرن می پردازیم:

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

ویژگی های پارتیشن شیشه ای مدرن

عایق صوت: که نتیجه آن بهبود عملکرد و و راندمان کارکنان است

جذابیت و زیبایی چشم گیر: تاثیر زیادی در تغییر محیط موجود دارد ، به علاوه می توان به قطر کم آن نسبت به سایر پارتیشن ها اشاره کرد که در حدود 10 میل یا کمتر می باشد.

تنوع زیاد در طرح و رنگ یا مات و شفاف بودن آن

اجرا و پیاده سازی تمامی طرح های سندبلاست

بیشتر بخوانید : تجهیز سالن همایش

مورد استفاده در اندازه های مختلف ( ارتفاع کامل یا نیمه بلند)

نصب سریع که در قیاس با انواع دیوار های گچی در وقت و هزینه نیز صرفه جویی می شود

قابلیت جا به جایی و متحرک بودن پارتیشن شیشه ای : که سبب می شود تا هر زمان که نیاز داشتید آن را جا به جا کنید و در محلی دیگر مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر این در وقت و هزینه نیز صرفه جویی کرده اید.

حال که با ویژگی های پارتیشن شیشه ای آشنا شدیم ، به توضیح در مورد انواع آن می پردازیم تا با شناخت کافی پارتیشن مورد نظرتان را متناسب با محیط کاری خود انتخاب کنید . با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری مدرن و کاربرد های آن

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای مدرن به طور کل به دو دسته ثابت و متحرکت تقسیم می شوند که در این مقاله ما به نوع متحرک آن می پردازیم.

پارتیشن های شیشه ای متحرک بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که به صورت موقت نیاز به دکوراسیون دارند. زیرا می توان به راحتی آن را جا به جا کرد .

پارتیشن های شیشه ای متحرک به صورت پنل های شیشه ای  هستند که با استفاده از بست به کف پنل چفت می شوند و آخرین پنل را می توان آزاد گذاشت تا بدون چفت روی پاشنه در بچرخد. امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی و اداری ، پارتیشن های شیشه ای به یکی از عوامل مهم مبدل شده اند. زیرا با کمترین هزینه و وقت سبب تغییر و ایجاد تنوع در محیط ، افزایش میدان دید ، استفاده بهینه از متراژ ، تقسیم بندی متناسب با کارایی هر بخش و در نهایت بهبود عملکرد پرسنل و حفظ حریم شخصی آن ها می شود.

بیشتر بخوانید : ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن

پارتیشن های شیشه ای علاوه بر حفظ نظم و حریم شخصی کارمندان ، فضا های بزرگ را به محیط های کوچکتر در عین حال کارآمد تبدیل می کند ، به طوری که کمترین فضای پرتی باقی بماند. علاوه بر این پارتیشن های شیشه ای باعث می شوند تا نور به صورت یکنواخت در محیط جریان داشته باشد و به تمامی نقاط برسد و همچنین یکی از راه کار های مناسب برای عایق صوتی می باشند.

پارتیشن های شیشه ای تک جداره ، دو جداره ، ثابت و متحرک 4 نوع اصلی پارتیشن شیشه ای می باشند.

از دیگر انواع طرح های آن می توان به طرح ایتالیایی ، طرح گلد ، طرح آنادایز ، طرح سیلور و… اشاره کرد.

استفاده از پارتیشن های شیشه ای تنها به منظور بهره بردن از نور طبیعی ، دید کافی بر محیط و ارتباط بین کارمندان نیست. این قابلیت از پارتیشن های اداری تنها مزیت آن نیست و در طول تاریخ از شیشه در طرح و اشکال مختلف در طراحی و معماری استفاده می شده است.

در ادارات می توان از پارتیشن های دست دوم نیز استفاده کرد . در پارتیشن اداری تشکیل شده از شیشه سکوریت، از شیشه با ضخامت 10 میل سکوریت، فریم های مقاوم و متنوع و هم چنین درب های ریلی و لولایی استفاده می شود

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری متحرک و مدل های آن

انواع درب پارتیشن شیشه ای

استفاده از از پارتیشن با درب های متحرک معمولا در سالن های چند منظوره صورت می گیرد. در پارتیشن شیشه ای با درب لولایی ، اصولا درب به صورت دورانی باز و بسته می شود. همچنین در پارتیشن با درب ریلی ، جا به جایی درب در راستای ریل سقفی یا کفی صورت می گیرد .

پارتیشن شیشه ای متحرک تشکیل شده از شیشه سکوریت را به صورت آکاردئونی نیز می توان اجرا کرد . در مدل پانلی پارتیشن متحرک، فضا به صورت تقریبی جدا شده و ارتباط دو فضا تقریبا برقرار می ماند که در این مدل هدف از جداسازی، جداسازی کامل نبوده و تمرکز بر روی فاصله شخصی بین دو فضا می باشد.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

پارتیشن استیل و شیشه

پارتیشن استیل و شیشه به سبب زیبایی خاص خود ، امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. زیرا بسیار مقرون به صرفه و ارزان می باشد و همچنین نصب آن به سرعت انجام می شود. به علاوه موجب به وجود آمدن محیطی مدرن می شود. ترکیب شیشه و استیل بهترین نوع برای پارتیشن اداری به شمار می رود.

در فریم بندی پارتیشن شیشه ای مدرن از پروفیل های آهنی و برای زیبایی بیشتر آن از روکش های استیل استفاده می شود. وجود روکش های استیل علاوه بر مقاومت بالا در برابر رطوبت و هوا عایق می باشند. به همین جهت برای تمامی شرایط آب و هوایی مناسب می باشند . همچنین زیبایی منحصر به فرد آن به دلیل شفافیت بالا غیر قابل چشم پوشی است.

ترکیب استیل و شیشه در پارتیشن شیشه ای علاوه بر زیبایی چشم گیر ، عمر مفید آن را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری چیست ؟