تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

۵ ایده خلاقانه برای طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس اهمیت بسیار ویژه‌ای در یک سازمان دارد. ما در مجموعه مبلمان اداری یکتا سعی داریم تا دکوراسیون شما را اول با سلیقه خودتان و دوم با استانداردهای جهانی طراحی کنیم و البته پیشنهاد می‌کنیم که سبک دکوراسیون خود را به سمت سبک مدرنیته سوق دهید. در ادامه این مقاله سعی داریم چند ایده خلاقانه جهت طراحی اتاق کنفرانس به شما بدهیم. همراه ما باشید.

طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

پرفسور ریچارد فوستر کنفرانسی را دررابطه‌با خلاقیت داشت که در آخر خلاقیت را به این صورت تعریف کرد:

«راهکارهای خلاقانه باید هوشیارانه، نوآورانه، ساده، چشمگیر و با چشم‌انداز تولیدی باشند.»

طبیعتاً وقتی صحبت از ایده‌های خلاقانه برای اتاق کنفرانس نیز می‌کنیم، از این موضوع مستثنی نیستیم. خلاقیت در تمام کسب و کارها مخصوصاً امروزه، عنصری جدایی‌ناپذیر از مسیر موفقیت است. مدیران صد در صد از اهمیت به کار گیری خلاقیت در تمام زمینه‌ها مطلع هستند پس با این وجود بهتر است دکوراسیون اداری خود را نیز خلاقانه طراحی کنید.

اهمیت به کار گیری خلاقیت در دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری خلاقانه چند ویژگی را دارد:

  • ایجاد خلاقیت برای انجام کارها توسط افراد حاضر در محیط
  • ایجاد تفاوت بین شما و سایر رقبا در چشم مراجعین و مشتریان
  • کم کردن احتمال ایجاد خستگی و یک نواختی برای پرسنل فعال در مجموعه
  • افزایش بازدهی افراد در محیط‌های خلاقانه

واقعیت این است که در حال حاضر اکثریت محیط‌های اداری از یک فرم و شکل استفاده می‌کنند که این امر دقیقاً به ضرر صاحبان مشاغل است. اما اندک‌اندک برخی از شرکت‌ها و مخصوصاً استارتاپ‌ها امروزه به سمت دکوراسیون اداری مدرن رفته‌اند. طراحی‌های جدید به گونه‌ای است که افراد را به مشارکت و ایده‌های خلاقانه سوق می‌دهد. برای دکوراسیون خلاقانه اتاق کنفرانس خود روی مبلمان اداری یکتا حساب کنید

بیشتر بخوانید: خلاقیت در دکوراسیون اداری

برای ایجاد دکوراسیون خلاقانه، خارج از چارچوب فکر کنید

خارج از چارچوب فکر کن! ذهن خود را برای طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس خود از محدودیت‌ها دور کنید و اتاق کنفرانس دلخواه و رویایی خودتان را تصور کنید. شاید فکر کنید که چیزی که در ذهن شماست ساخته نمی‌شود اما ما در مجموعه مبلمان اداری یکتا با هر آنچه شما تصور کنید با اندکی چکش کاری طراحی و تولید می‌کنیم. کافی است برای دریافت خدمات مشاوره و کارشناسی با شماره‌های ۴۴۶۲۰۰۸۷-۰۲۱ و ۰۰۲-۶۲۶۲-۰۹۰۲ در ارتباط باشید.

پروژه میز کنفرانس سفارشی

الیور مارلو معتقد است که انعطاف در محیط‌های کاری اجتماعی، کلید ایجاد زمینه برای خلاقیت است:

«اساس محیط کار اجتماعی بر این اصل است که آنچه اطراف ماست (دکوراسیون اتاق کنفرانس) روی حالات روحی، رفتار و قوه خلاقیت افراد تأثیر مستقیم دارد.»

مارلو می‌گوید:

«ما شاهد یک تغییر اساسی هستیم: از مفهوم فضا به مثابه جایی که اشغال می‌شود، به سمت بستری برای فعالسازی افراد.»

با این حساب طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس به صورت خلاقانه به سمتی شناور تر، ساده‌تر و با پیوستگی بهتر می‌رود.

بیشتر بخوانید: دفتر کارتان را بزرگتر جلوه دهید

یکی از کارشناسان دکوراسیون اتاق کنفرانس در وبلاگ خود مطلبی را انتشار داده که کارکنان باید از محیط ساختمان محل کار خود بتوانند فراتر بروند:

«دکوراسیون خلاقانه اتاق کنفرانس یعنی اینکه تمرکز خود را از سمت ساختمان ببریم به سمت تواناییهای افراد و بتوانند هر جا، در هر زمانی کار کنند. دفتر کار دیگر جایی برای جمع شدن و کار کردن افراد نیست. بلکه باید جایی باشد برای ایجاد کردن امکانات کاری بی‌پایان، در قرن ۲۱٫»

طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

راحتی، کلید خلاقیت در دکوراسیون اتاق کنفرانس است

 اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ارگونومی بودن است. ارگونومی بودن مبلمان اداری یعنی استاندارد طراحی و تولید شوند. کیفیت بالای مبلمان اداری و تجهیزات اتاق کنفرانس مجموعه مبلمان اداری یکتا زبانزد همه است. استفاده از صندلی‌های غیر استاندارد برای اتاق کنفرانس (صندلی کنفرانس) ممکن است آسیب‌های جدی فیزیکی را برای کاربرانش به همراه داشته باشد.

راحتی در اتاق کنفرانس جلسات را طاقت‌فرسا نمی کندو باعث بهبود کیفیت یک جلسه در محیط کار نیز می‌شود. ماهیت جلسات کاری ارائه گزارشات و یا تصمیم گیری برای مجموعه است، پس بهتر نیست این محیط را علاوه بر طراحی خلاقانه دکوراسیون آن راحت نیز طراحی کنید؟

دیگر لازم نیست که پشت آن میزهای خشک و بزرگ بنشینید، به یکدیگر دسترسی نداشته باشید و گفتگو سخت باشد. می‌توانید در حداقلی‌ترین حالت از میز کنفرانس مدرن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انتخاب صندلی اتاق کنفرانس

نوشتن روی دیوارها و رنگ آمیزی زیبای اتاق کنفرانس

استفاده از تخته‌ها برای نوشتن یک ایده جذاب برای یک اتاق فکر یا اتاق کنفرانس است. دیوارهای ساده خلاقیت را از شما می‌گیرند پس بهتر است از رنگ‌های خاص و شاد استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

رنگ آمیزی دیوارها می‌تواند بسیار جذاب باشد. رنگ‌ها را مطابق با کار خودتان انتخاب کنید. دیگر دوران دکوراسیون اداری حوصله سر بر، به سر آمده. رنگ قرمز روی دیوار شور و اشتیاق را در محیط جاری می‌کند. احساس خستگی را به دور می‌برد و باعث بروز ایده‌های خلاقانه می‌شود. یا رنگ سبز مغز پسته‌ای یا آبی ملایم و یا ترکیباتی از این قبیل می‌تواند آرامش را به اتاق کنفرانس شما هدیه بدهد.

طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

بیشتر بخوانید: کانتر پذیرش مدرن

طبیعت بهترین عنصر برای دکوراسیون خلاقانه اتاق کنفرانس است

جالب است بدانید محققان می‌گویند یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای شکوفایی جریان خلاقیت، طبیعت است. اینکه عناصر طبیعی در اتاق کنفرانس وجود داشته باشند، باعث ایجاد حس آرامش می‌شود استفاده از گل و گیاه، در کنار نور طبیعی و هوای تازه می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی بر روند کنفرانس و جلسه شما بگذارد. عناصری که در کنار هم می‌توانند ترکیبی جادویی برای طراحی دکوراسیون خلاقانه اتاق کنفرانس بسازند. حتی اگر امکان دید به چشم‌اندازهای طبیعی هم پیش چشمان افراد وجود داشته باشد، باز هم تأثیر خود را خواهد گذاشت. افراد وقتی در محل کارشان عناصر طبیعی وجود دارد، حال بهتری دارند و کمتر به لحاظ ذهنی خسته و مضطرب می‌شوند.

بنر میز کنفرانس مبلمان اداری یکتا

چندی پیش مقاله‌ای در گاردین منتشر شد که بار دیگر بر اهمیت استفاده از طبیعت در محیط کار تأکید کرد

«کارکنانی که دور و برشان پر از عناصر طبیعی است، ۱۵% بیشتر از سایر کارکنان بهره‌وری دارند

 این یعنی حتی اگر شما در یک محیط غیر طبیعی به طور مثال وسط شهر یا اصلاً در یک سیستم بیابانی کار می‌کنید باز هم باید سعی کنید طبیعت را وارد فضای کار کنید. مثلاً یک ایده خلاقانه برای طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس این است که از دیوار سبز یا Green Wall استفاده کنید. اضافه کردن این دیوار با گل و گیاه باعث مرکزیت یافتن آن و اضافه کردن حس و حال طبیعت به دفتر کار و اتاق کنفرانس شما خواهد شد.

برای داشتن یک محیط کاری خاص که شما را از سایر رقبایتان متمایز می‌کنند کافی است خلاقیت به خرج دهید. کارشناسان مجموعه مبلمان اداری یکتا همواره سعی دارند تا در این موضوع به مشتریان عزیز مشاوره‌های تخصصی دهند؛ پس با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما برای مشاوره رایگان

جهت خرید می توانید با شماره‌های مبلمان اداری یکتا تماس بگیرید.