تجهیز دفتر کار خانگی

دفتر کار خانگی در عصر حاضر اهمیت خود را پیدا کرده است و ما در تیم تحریریه مبلمان اداری یکتا به نحوه چیدمان و تجهیز وسایل دفتر کار خانگی پرداخته‌ایم. با توجه به شرایطی که در سال 2020 در جهان حاکم شد، بسیاری از افراد به دورکاری و کار در منزل روی آورده‌اند که این امر باعث شد دفتر کار خانگی یا (home office) را برای خود در نظر داشته باشند. یک دفتر کار خانگی با فضای آرام که بتوانند به راحتی کارهای روزانه خود را انجام دهند. قبل از این موضوع محیط کار در خانه و کارایی آن اهمیت چندانی برای بسیاری از افراد نداشت اما در حال حاضر کارایی و زیبایی دفتر کار خانگی بسیار پر اهمیت است. اکثر افراد صرفاً به دنبال یک فضای خالی و مسطحی می‌گردند که بتوانند با کامپیوتر خود کار کنند. دفترهای خانگی نامرتب باعث کاهش خلاقیت فکری و عدم تمرکز می‌شود.

وسایل اساسی یک دفتر کار خانگی

میز کار مناسب مهم‌ترین امر است

میز کار، یکی از اصلی‌ترین وسایل هر دفتر کار خانگی به شمار می‌رود. البته باید مناسب‌ترین میزی را که پاسخگوی نیازهایتان باشد پیدا کنید. در انتخاب میز باید به عواملی مانند:

  • ابعاد محیط شما
  • کارایی شما از میز
  • شکل و طرح میز اداری

دقت شود. به عنوان مثال باید در نظر بگیرید که آیا نیازمند یک میز بزرگ برای قرار دادن مانیتور و کیبورد خود هستید؟ یا یک میز کوچک برای قرار دادن لپ تاپ؟ توجه به این عوامل کلیدی، باعث می‌شود که گزینه‌هایتان محدود شود و بتوانید وسایل دفتر کار خانگی خود را به راحتی انتخاب کنید.

رایج‌ترین انواع میزهای اداری برای کار در خانه میز مدیریت پایه استیل یا میز شیشه‌ای می‌باشند. زیبایی و کارایی این سری از محصولات بسیار زیاد است و بهترین انتخاب برای قرارگیری در محیط خانه به دلیل طراحی با ظرافت آن‌ها می‌باشند.