چگونگی تعیین قیمت میز مدیریت

خلاصـــه ای از مقاله:
چگونگی تعیین قیمت میز مدیریت و نحوه قیمت گذاری آن تحت تأثیر عوامل زیادی است. اولویت شما در مورد انتخاب میز مدیریت هرچه باشد مهم است که بدانید هزینه شما چگونه تعیین می شود و چه عواملی بیشترین تأثیر را روی آن دارند. کیفیت مواد مورد استفاده و کیفیت ساخت، ابعاد، پیچیدگی طراحی، عملکرد و فضای ذخیره سازی عوامل تأثیرگذار بر قیمت میز مدیریت هستند. ما در مجموعه نیز بسته به معیارهایی قیمت‌های میز مدیریت را تعیین می‌کنیم. برخی از میزهای مدیریتی به خاطر چند منظوره بودن و کارایی متفاوت قیمت‌های مختلفی دارند همچنین به کاربران امکانات مختلف در میز نقش مهمی در نحوه قیمت گذاری میز مدیریت دارد مانند ابعاد – یراق آلات – کارخانه سازنده – گارانتی و خدمات نصب و …
بنر میز مدیریت شیشه ای
بنر میز مدیریت پایه استیل
میز مدیریت وکیومی
بنر میز مدیریت ام دی اف

به طور کلی در تعیین رنج قیمت یک میز اداری عواملی زیادی همچون مواد و متریال، رنگ، اندازه و… دخیل می‌باشند. اما می‌توان گفت شروع قیمت میزهای اداری از حداقل 2 میلیون تومان به بالا است. از آنجا که نیمی از افراد، خانه و محیط کار خود را با هم ادغام می‌کنند و ترجیح می‌دهند محیط کارشان در خانه‌شان باشد، به دنبال میز کار مدرن و گاهاً جمع و جور و در عین حال، راحت هستند در اینجا تولید کنندگان میز اداری و مبلمان اداری همچون مبلمان اداری یکتا باید محصول نهایی خود را به نحوی طراحی و تولید کنند تا ضمن زیبایی، کارایی بسیار خوب را داشته باشد و از قیمت مناسبی برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز مدیریت چقدر است؟

نحوه قیمت گذاری روی میز مدیریت

نحوه قیمت گذاری میز مدیریت تحت تأثیر عوامل زیادی است. اولویت شما در مورد انتخاب میز مدیریت هرچه باشد مهم است که بدانید هزینه شما چگونه تعیین می شود و چه عواملی بیشترین تأثیر را روی آن دارند. در این مقاله به توضیح دقیق این عوامل مهم و تأثیر گذار بر قیمت میز مدیریت خواهیم پرداخت.

عوامل مهم و تأثیرگذار بر نحوه قیمت گذاری میز مدیریت کدامند؟

نحوه قیمت گذاری میز مدیریت به چه صورت است؟ چه چیزی در هزینه میز مدیریت شما تأثیرگذار است؟ اگر می خواهید به پاسخی منطقی برای این سوالات دست پیدا کنید در ادامه با ما همراه باشید. اما ابتدا بایستی بدانید که یک عامل به تنهایی هرگز نمی تواند هزینه را تعیین کند، بلکه مجموعه ای از عوامل در نهایت در هزینه میز شما تأثیر می گذارد.

مواد مورد استفاده

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید میز مدیریت بایستی بدانید این است که کیفیت چوب و فلز و مواد دیگری که برای ساخت میز مدیریت مورد استفاده قرار می گیرند به طور مستقیم بر قیمت آن تأثیر می گذارد. هرچه هزینه مواد بیشتر باشد، میز گران تر می شوند. اما دلایل متغیر بودن قیمت میزهای ساخته شده با مواد مختلف چیست؟

چگونگی تعیین قیمت میز مدیریت

به عنوان مثال میز مدیریت چوبی ساخته شده از چوب جامد گرانتر از میز مدیریت MDF است، زیرا MDF به اندازه چوب جامد دوام ندارد. همچنین انواع مختلفی از چوب ها مانند مانگو، چوب شور و ساج وجود دارد که قیمت های مختلفی دارند. انواع مختلفی از تخته سه لا برای ساخت میز مدیریت استفاده می شود که هزینه های متفاوتی نیز دارند.

اما فاکتور مهم هزینه تولید این مواد است که قیمت میز مدیریت را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال در مورد موادی مانند چوب بازیافتی به دلیل اینکه هزینه آماده سازی آن زیاد می باشد، قیمت مبلمان ساخته شده از آن نیز بیشتر است.

کیفیت ساخت

جدای از ماده مورد استفاده، آنچه بر قیمت میز مدیریت تأثیرگذار می باشد، کیفیت ساخت است. دوام و استحکام میز مدیریت از جمله فاکتورهای مهم است. در این مورد می توان گفت که میز مدیریت سفارشی از نظر مقاومت و دوام بهتر خواهد بود. بایستی در نظر داشته باشید که هرچه دوام میز مدیریتی شما بیشتر باشد، نیاز به تعویض زودهنگام آن کمتر خواهد بود.

کیفیت مواد مورد استفاده اگر با کیفیت ساخت همراه نباشد، نتیجه خوبی نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید انواع میز مدیریت خوش ساخت ساخته شده با مواد با کیفیت را خریداری کنید.

ابعاد

ابعاد میز مدیریتی نیز یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر قیمت می باشد. هر چه ابعاد میز مدیریتی شما کوچکتر باشد، قیمت آن کمتر خواهد بود چرا که مواد کمتری در ساخت آن به کار رفته است. اما توجه داشته باشید که در مورد ابعاد میز استانداردهایی وجود دارد که بایستی رعایت شوند تا راحتی و ایمنی و کارآمدی شخص را تضمین کنند و نباید به خاطر هزینه کمتر این استانداردها را نادیده گرفت.

پیچیدگی طراحی

هر میز مدیریتی به روشی خاص طراحی شده است، هرچه طراحی بهتر و ابتکاری باشد، هزینه بالاتری نیز خواهد داشت. همچنین هر گونه کنده کاری و تراشکاری و صیقل دادن به میز بر هزینه تأثیر می گذارد.

یک طراحی پیچیده در مقایسه با یک طراحی ساده گران تر خواهد بود. در کار کنده کاری و طرح های پیچیده تلاش بیشتری انجام می شود و بنابراین هزینه میز مدیریت را نیز افزایش می دهد.

عملکرد و فضای ذخیره سازی

اگر میز مدیریت ماهیت عملکردی و یا گزینه‌ی ذخیره سازی بیشتری دارد، قیمت آن در مقایسه با یک میز ساده بیشتر است. بسیاری از میزهای مدیریت سنتی دارای قفسه و یا کشو هستند. اضافه کردن هر کدام از این فضاهای ذخیره سازی می تواند باعث تغییر قیمت میز مدیریت شود.

چگونگی تعیین قیمت میز مدیریت

مبلغی که برای میز مدیریت پرداخت می‌کنید در قبال چه چیزی است؟

مواد و متریال مورد استفاده در میز مدیریت مهم‌ترین چیزی است که قیمت را برای این محصولات تعیین می‌کند. قطع به یقین شما بیشترین پرداختی را برای آن انجام می‌دهید. البته هر چه که میز مدیریتی شما را سفارشی تر کند (ابعاد، رنگ، متریال) قیمت آن را نیز تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید: طول عمر مبلمان اداری چقدر است؟

طراحی و شکل و شمایل میز مدیریتی

میز مدیریت در سایت مبلمان اداری یکتا تنوع بسیار زیادی دارد. این تنوع با ایجاد دسته بندی‌های جداگانه از لحاظ جنس و شکل و شمایل راحت به چشم شما می‌آید و علاوه بر ابعاد و متریال میزهای، طراحی و شکل و شمایل آن‌ها نیز بسیار بر قیمت‌ها مؤثر است. به عنوان مثال یک میز مدیریت و کنفرانس طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به سایر میزهای اداری دارد. طراحی‌های خاص و منحنی نسبت به میزهای مدیریتی مستطیلی نیز قیمت متفاوتی دارند.

انتخاب هر نوع از این طرح‌ها به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع سلیقه خودتان
 • متراژ محیط
 • سبک طراحی سایر مبلمان اداری
 • بودجه شما
 • نوع کاربرد شما از میز مدیریت

بیشتر بخوانید: آیا میز اداری کلاسیک هنوز هم انتخاب خوبی است؟

در انتخاب میز مدیریت این معیارها را در نظر داشته باشید:

 • مهم‌ترین مسئله بودجه شما است، شما باید به قیمت میزهای مدیریتی در هنگام انتخاب آن‌ها دقت داشته باشید؛
 • کیفیت بالا یکی دیگر از مسائل بسیار حائز اهمیت است که البته این موضوع را باید توسط کارشناس مورد بررسی قرار دهید اما راحت‌ترین راه، خرید از شرکت‌های معتبر است.
 • جنس میز مدیریتی نسبت به سبک طراحی محصول و نوع محیط شما باید انتخاب شود؛
 • دوام میز مدیریت و به طور کلی دوام و استحکام مبلمان اداری بسیار ضروری است، شما با هزینه کمتر می‌توانید میز مدیریت بخرید اما پس از مدتی محصول شما فرسوده شده چرا که دوام بالایی را نداشته و مجبور به خرج هزینه‌ای دوباره می‌شوید.
 • رنگ، طرح و مدل یکی دیگر از معیارهای انتخاب میز مدیریتی است که شما باید طبق سلیقه، ابعاد محیط و نوع کاربری خودتان آن‌ها را برگزینید.

چگونگی تعیین قیمت میز مدیریت

در نهایت باید بگوییم که قیمت میز مدیریت به سه فاکتور زیر وابسته است:

 • شکل و شمایل میز مدیریت
 • جنس متریال به کار رفته
 • ابعاد میز مدیریت

موارد ذکر شده جزئی از تجربیات گروه فنی و طراحی مجموعه ما بوده که به صورت خلاصه در این نوشته ارائه شد. در نهایت اگر قصد خرید مبلمان اداری و تجهیز دکوراسیون دفتر کار خود را دارید بهتر است از مجموعه‌ها و شرکت‌های معتبر حاضر در این صنعت کمک بگیرید. در نهایت برای اطلاع از قیمت میز مدیریت بهتر است با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرید.