تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
دسته کمد اداری

استعلام قیمت کمد اداری به همراه مشاوره خرید

کمد اداری یکی از مهمترین اجزاء یک دکوراسیون اداری به شمار می‌رود که در مجموعه مبلمان اداری یکتا یکی از پرفروش‌ترین محصولات بوده و با بیشترین تنوع و بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌شود.

  1. جهت خرید کمد اداری از مبلمان اداری یکتا می توانید با شماره‌های 02144620087 یا 09026262002 ارتباط بگیرید.
  2. شما می توانید درخواست خود را از طریق دکمه زیر اعلام فرمائید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرم. 

از دیگر ویژگی های کمد اداری می توان به زیبایی در طراحی آن اشاره کرد. کمد و فایل های اداری علاوه بر نگهداری و نظم دادن به پرونده ها و اسناد ، در طراحی دکوراسیون اداری نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین خاطر است که قفسه فایل های اداری باید طراحی خاص و زیبایی داشته باشند تا بتوانند با محیط و دیگر مبلمان اداری سازگاری ایجاد نمایند.

مشاهده صندلی کنفرانس یکتا

اغلب برای زیبا سازی فایل های اداری از انواع روکش های ام دی اف استفاده می شود که این روکش ها دارای سایز ، رنگ و متریال مختلفی می باشند. به همین جهت در زیبایی محیط کار نیز مؤثر خواهند بود.

مشاهده انواع صندلی انتظار

مقاومت فایل اداری

معمولا پرونده ها و زونکن ها داری وزن زیادی هستند. به همین دلیل باید است که قفسه های کمد اداری باید از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشند. برای دست یابی به این امر باید در ساخت آن از متریال مرغوب و با کیفیت استفاده شود.

مشاهده انواع پارتیشن اداری

نوعی متریال که در ساخت اغلب فایل های اداری از آن استفاده می شود ، ام دی اف است که این مواد هم دارای مقاومت بالایی هستند و همچنین زیبایی خاصی دارند. البته باید گفت که قفسه های فلزی از مقاومت بالاتری نسبت به ام دی اف برخوردار هستند اما ام دی اف زیبایی بیشتری دارد. به همین دلیل است که کمد های اداری فلزی طرفداران کمتری دارند.

اندازه و سایز مناسب برای فایل اداری

از دیگر ویژگی هایی که در زمان ساخت کمد های اداری باید به آن توجه داشت ، اندازه و سایز آن می باشد. فایل های اداری عموما فضای کمی از محیط را اشغال خواهند کرد اما باید جا دار باشند تا بتوان مدارک و اسناد زیادی را در آن جای داد.

تعداد کشوها بستگی به اندازه و نیاز استفاده از آن معین می گردد. علاوه بر این طبقه بندی اسناد نیز سبب تغییر در تعداد کشو ها خواهد شد. در برخی از شرکت ها ، استفاده از کمد های اداری دو کشویی کفایت می کند ، اما در برخی از ادارات و شرکت های بزرگ نیاز است تا در هر اتاق کمد های اداری دارای بیش از سه الی چهار کشو قرار داده شود.

همچنین باید متناسب با میز اداری طراحی و ساخته شوند. و از سوی دیگر باید دارای قفل مرکزی بوده و برای تمامی کشو های پایینی از ریل های تمام باز شو و کشو های بالایی از ریل های نیمه باز شو استفاده شود.

انواع کمد اداری

بر اساس طبقه بندی و اهمیت اسناد و مدارک ، کمد های اداری به دو نوع درب دار و بدون درب تقسیم می شوند. معمولا در ادارات دولتی و شرکت های بزرگ کمد های اداری در اندازه های بزرگ تر و بدون درب طراحی می شوند. زیرا نیاز کارمندان در این محیط ها به کمد اداری بیشتر است و به همین دلیل وجود درب ، استفاده از پرونده ها و فایل ها را مشکل تر می کند. به همین جهت است که قفسه های کمد اداری در این محیط بدون درب ساخته می شوند.

علاوه بر این می توان کمد های اداری را به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم بندی کرد که قسمتی از آن را بدون درب و بخش دیگر را با درب تولید کرد.

کمد اداری کوچک

در ساخت کمد های اداری متوسط و کوچک ، به جهت زیبایی بیشتر درب تعبیه می شود که این درب ها عموما ترکیبی از شیشه می باشند. علاوه بر زیبایی ، وجود درب در برابر گرد و غبار از وسایل داخل کمد اداری محافظت خواهد کرد و همچنین نمایی منظم به فضای کار می بخشد.

کمد اداری کشویی

کمد اداری کشویی یا به عبارتی همان فایل اداری برای نگهداری انواع زونکن و پرونده مناسب می باشد. در این کمد ها کشو ها به صورت مجزا هستند و از هر کشو برای نگهداری مدارکی با موضوع خاص استفاده می شود. حتی خود کارمندان نیز می توانند بر روی درب هر کشو نام وسایلی که در داخل آن قرار دارد را بنویسند. این کار سبب می شود تا جابه جا کردن وسایل در کمد اداری نظم بیشتری به خود گیرد ، همچنین به کارمندان این امکان را می دهد تا سریع تر به هر پرونده دسترسی داشته باشند.

اندازه کشو های کمد اداری با آنچه در خانه مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است . در خانه کشو ها اغلب بسته به وسایلی که در آن ها جای می گیرد کوچک تر هستند. اما کشو های کمداداری ارتفاع و پهنای بیشتری دارند تا بتوان وسایل بیشتری در آن ها قرار داد.

کمد اداری قفسه ای

کمد های اداری قفسه ای نوع دیگری از کمد های اداری به شمار می روند که درب ندارند و می توان به راحتی وسایل را در آن قرار داد یا اینکه برداشت. برداشتن و گذاشتن وسایل در داخل کمد های قفسه ای راحت تر است. از این رو این نوع کمد ها برای محیط هایی مناسب می باشد که تعداد زیادی از پرونده ها بر روی میز انباشته می شوند.

البته به دلیل اینکه این قفسه ها درب ندارند و همچنین وسایل آن در دسترس همگان می باشد ، مدارک موجود در قفسه ها از اهمیت زیادی برخوردار نبوده و بیشتر جنبه کاربردی دارند که به طور روز مره در اختیار کارمندان قرار می گیرند. یکی دیگر از ویژگی های کمد اداری قفسه ای زیبایی بخشیدن به اتاق های ادارات است. به این منظور که در تمامی شلف های کمد اداری صرفا پرونده و مدارک قرار نمی گیرد و بخشی از آن برای قرار دادن قاب عکس ، گلدان ، آینه و یا مجسمه اختصاص می یابد.

کمد اداری دو درب

کمد های دو درب معمولا در ارتفاع بلند ساخته می شوند و از این رو جزو کمد اداری بلند به حساب می آیند و کاربرد آن برای قرار گیری وسایل بزرگ و پرونده ها می باشد. در این کمد ها از قفل و کلید برای محافظت بیشتر از مدارک استفاده می شود. گرد و غبار می تواند به اکثر وسایل آسیب برساند. به طور مثال در اکثر محیط های اداری وسایلی چون اسکنر ، پرینتر و چاپگر کاربرد های زیادی دارد. اما گاهی فضای کافی برای نگهداری از این وسایل وجود ندارند و از طرفی ممکن است در طول روز استفاده زیادی از این وسایل صورت نگیرد. به همین دلیل لازم است تا در جایی به دور از گرد و غبار و امن نگهداری شوند.

کمد اداری چرخ دار

برخی از کمد های اداری به دلیل استفاده از متریالی همچون چوب های مقاوم و یا فلز ، دارای وزن زیادی هستند. از طرفی نیاز است تا به طور مداوم یا هر از چند گاه جا به جا شوند. به همین دلیل مدیران و مشتریان باید در هنگام سفارش برای ساخت کمد ، برای آن ها چرخ را هم مد نظر قرار دهند. کمد های اداری چرخ دار علاوه بر جا دار بودن به راحتی قابل جا به جایی می باشند.

کمد اداری پلاستیکی

از کمد اداری پلاستیکی زمانی استفاده می شود که بخواهیم وسایلی را که در محیط اداری اضافی بوده و باعث شلوغی می شود را به طور موقت در جایی نگهداری کنیم . این کمد ها معمولا به صورت کشویی طراحی می شوند کشو های آن نیز بزرگ هستند. اما این کمد ها از استقامت بالایی در مقایسه با کمد های چوبی و فلزی برخوردار نیستند. به همین دلیل نباید وسایل سنگین در آن قرار داد. کاربرد اصلی کمد اداری پلاستیکی نظم دهی به محیط اداری می باشد.

کمدهای اداری فلزی

کمد های اداری فلزی دارای استقامت بالایی هستند. در ساخت این نوع از کمد اداری از آلیاژ ضد زنگ استفاده می شود. دارای رنگ بندی و طرح های متفاوتی هستند که با توجه با دکوراسیون اداری می توان یکی از انواع آن را انتخاب کرد. از ویژگی های آن می توان با این مورد اشاره کرد که قابلیت قفل کردن کشو ها و درب ها در آن وجود دارد. به همین دلیل می توان از آن به عنوان یک محافظ برای اسناد و مدارک مهم نام برد.

کمد اداری چوبی

در ساخت کمد های اداری چوبی از چوب های مختلفی استفاده می شود. البته در سال های اخیر استفاده از ام دی اف به عنوان پر کاربرد ترین متریال برای ساخت این نوع از کمد های اداری بیشتر رواج دارد. این چوب دارای استقامت بالایی می باشد ، اما همین امر باعث شده است تا وزن آن بالا رفته و جا به جایی آن را نیز دشوار سازد. کمد های چوبی در دو نوع کشویی و یا درب دار طراحی و ساخته می شوند. همچنین می توان از قفل و کلید نیز برای محافظت از اسناد مهم بر رو آن استفاده کرد.

مهمترین دسته محصولات مبلمان اداری یکتا: