تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دسترسی سریع به محصولات

دکوراسیون داخلی مطب و تصاویر زیبا از طراحی و دکوراسیون اتاق پزشک

فهرست مطلب :

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب و طراحی آن امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . همه افرادی که  به یک ساختمان  پزشکان یا مطب دکتر وارد می شوند  ، ممکن است دچار  احساسات مختلفی نظیر استرس، اضطراب و حتی ترس بشوند.برای همین دکوراسیون داخلی مطب اهمیت بالایی دارد . این وضعیت برای پزشکان متخصصی که به آرامش روانی و احساس امنیت بیماران خود اهمیت میدهند میتواند یک چاش بسیار مهم باشد زیرا هیچ کس دوست ندارد در طول روز همواره با افرادی که دچار احساسات منفی هستند برخورد کند . ما در این مقاله با ارائه تصاویر زیبا از دکوراسیون اداری مطب میخواهیم این ذهنیت را بشکنیم که مطب همواره محل درد و رنج است . پس در ادامه با مبلمان اداری یکتا همراه باشید .

دکوراسیون داخلی  مطب و اهمیت میز پذیرش

دکوراسیون مطب

در دکوراسیون داخلی مطب اولین موضوع مهم میز پذیرش یا میز منشی میباشد . زیرا معمولا بیماران در ابتدا باید با مسئول پذیرش صحبت و هماهنگی نمایند . بنابراین هر قدر که محیط سالن انتظار و میز پذیرش با رعایت اصول دکوراسیون اداری و همچنین دانش روانشناسی طراحی و اجرا گردد به همان میزان نیز میتوان آرامش و زیبایی را به بیماران ارمغان داد .

دکور مطب

دکوراسیون داخلی مطب و استفاده از رنگهای شاد

امروزه دیگر علم روانشناسی به همه اثبات کرده است که رنگها همگی دارای تاثیرات شگفت انگیزی هستند. بنابراین استفاده از رنگهای شاد در دکوراسیون داخلی مطب میتواند بسیار مهم باشد . استفاده از رنگ ابی و سبز برای مطب کودکان بسیار توصیه شده است .

دکورمطب

دکور مطب

دکور مطب

استفاده از مبلمان اداری مناسب در دکوراسیون داخلی مطب

یقینا استفاده از مبل های راحت که زمان انتظار را برای مشتریان کوتاه کنند بسیار در مطبها ضروری به نظر میرسد .استفاده از مبل های تک نفره ، مبل دو نفره و مبلهای سه نفره و همچنین صندلی های انتظار با میز پذیرایی در سالتن انتظار علاوه بر زیبا تر کردن محیط به دادن احساس رضایتمندی نیز به بیماران کمک شایانی میکند بهتر است از یک میز تلویزیون یا دکور دیواری زیبا برای قرار دادن تلویزیون در سالن انتظار نیز استفاده کنید . در بعضی از مطبها سالن انتظار با کتابخانه تزئین شده است و افراد میتوانند در زمان انتظار به مطالعه مشغول باشند .

دکور اسیون داخلی مطب زیبا و لوکس

دکور مطب

دکورمطب

دکوراسیون داخلی مطب

استفاده از المانهای دکوراسیون اداری در دکوراسیون داخلی مطب 

کسی که پا به کلینیک پزشکی یا مطب دکتر می گذارد، با احساسات مختلفی مثل استرس، اضطراب و حتی ترس مواجه می شود. این شرایط برای شما که به عنوان یک متخصص پزشکی می خواهید بیماران هنگام معاینه آرام و خونسرد باشند، ایده آل نیست. در ایجاد محیطی آرام که باعث آرامش افراد شود، چه کاری از شما ساخته است؟

در دکوراسیون مطب هم بخشی از دنیای دکوراسیون اداری و داخلی است که باید مهم و ارزشمند شمرده شود. مطب یا درمانگاه مکانی است که شما بخش مهمی ‌از روز خود را در آن می‌گذرانید، بنابراین طراحی دکوراسیون مطب و نحوه چیدمان مبل اداری آن در درون فضا باید مد نظر قرار گیرد.

اگر مطب به شکل یک کلینیک است که همزمان چند دندانپزشک در آن مشغول به کارند، باید به حفظ آرامش محیط و پرهیز از شلوغی توجه شود. در حقیقت به دلیل این‌که رفت و آمد بیماران در این فضاها زیاد است، لازم است این فضا به نحو مناسبی از یکدیگر جدا شوند. یکی از مواردی که به حفظ آرامش پزشک در چنین محیطی کمک می‌کند آن است که مساحت فضا را نسبت به تعداد دندانپزشکانی که همزمان مشغول به کارند تعیین شود و فضای کافی را برای نصب هر یونیت، نشستن و حرکت کردن هر دندان‌پزشک و دستیار ایجاد شده و در حین انجام کار، مزاحمتی برای پزشکان و مراجعه کنندگان ایجاد نشود.

دکورمطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکور مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب و دندانپزشکی :

مبلمان اداری یکتا  در مورد طراحی و دکوراسیون مطب پزشکان و دنداپزشکان محترم و همینطور طراحی و تجهیز داروخانه ها بصورت ویژه برنامه ریزی کرده و انواع کانترهای منشی مطب ، انواع صندلی پزشک و همچنین انواع کابینتها و روتورهای مورد نیاز دندانپزشکان را بصورت اختصصی برای ایشان طراحی و اجرا نموده است .پزشکان عزیز برای بررسی دقیقتر محصولات تولیدی مبلمان اداری یکتا  میتوانند به وبلاگ تخصصی آدینا مطب مراجعه نمایند.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

بهترین رنگ های مخصوص دکوراسیون مطب

– بژ: رنگ های خنثی مانند بژ وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب شود، محیط را خوشایند و دلپذیر می سازند. این دسته از رنگ های روشن همچنین باعث انعکاس نور می شوند. یعنی یک اتاق را دلبازتر نشان می دهند. بیمار نباید حس کند در اتاقی خفه و دلگیر نشسته.

– قهوه ای: یک رنگ متمم عالی و مطیع. اگر با رنگ روشن تری ترکیب شود، می تواند ظاهری مدرن ایجاد کند، که این روزها برای خیلی ها جذاب است.

-آبی: آیا کسی هست که از تماشای آسمان آبی یا دریای بی کران لذت نبرد؟ هردوی این گزینه ها آرامش بخش هستند. اگر در دکوراسیون مطب یا اتاق انتظار هم به عنوان متمم استفاده شود، چنین حسی را منتقل می کند.
البته رنگ های بسیار دیگری همچون رنگ سبز هم هستند که می توان استفاده کرد. بد نیست از ترکیب چند رنگ مختلف بهره ببرید. فقط فراموش نکنید که باید یکی از رنگ ها را به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید تا دیگر رنگ های مکمل، در مرکز توجه نباشند.

دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی مکانی است که پزشک بخش مهمی ‌از روز خود را در آن می‌گذراند، بنابراین طراحی داخلی و چیدن وسایل درون این فضا، همچنین رنگ‌هایی که برای وسایل و دیوارها استفاده می‌شود و نورهایی که در نورپردازی محیط استفاده می‌شود در ایجاد روحیه‌ای شاد برای شخص پزشک و بیماران مؤثر است. بیماران معمولاً مدتی را در اتاق انتظار یا روی یونیت دندانپزشکی در مطب سپری می‌کنند، بنابراین طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی ، محیطی راحت و تمیز می‌تواند در ارزیابی مراجعه کنندگان درباره خدماتی که در آن مطب دریافت می‌کنند، مؤثر باشد.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

نقش رنگ در دکوراسیون مطب

کسی که پا به کلینیک پزشکی یا مطب دکتر می گذارد، با احساسات مختلفی مثل استرس، اضطراب و حتی ترس مواجه می شود. این شرایط برای شما که به عنوان یک متخصص پزشکی می خواهید بیماران هنگام معاینه آرام و خونسرد باشند، ایده آل نیست. در ایجاد محیطی آرام که باعث آرامش افراد شود، چه کاری از شما ساخته است؟ انتخاب رنگ مناسب تاثیر بسیار زیادی دارد.ممکن است خیلی راحت رنگی که دوست دارید یا رنگ هایی که ترکیب خوبی دارند را انتخاب کنید. اگرچه، رنگ های مختلف تاثیرات مختلفی هم دارند. درنتیجه باید هنگام تصمیم گیری این موضوع را به خاطر داشته باشید تا درنهایت اتاقی به دست نیاورید که باعث تشویش احساسات بشود.در ادامه با رنگ هایی آشنا می شوید که برای اتاق انتظار کلینیک پزشکی یا دکوراسیون مطب شما بهترین گزینه هستند چون باعث ایجاد آرامش می شوند. اما در ابتدا رنگ هایی را معرفی می کنیم که تاثیر عکس دارند و باید از مصرف آن ها اجتناب کنید.

از این رنگ ها دوری کنید :

مطب دندانپزشکی مکانی است که پزشک بخش مهمی ‌از روز خود را در آن می‌گذراند، بنابراین طراحی داخلی و چیدن وسایل درون این فضا، همچنین رنگ‌هایی که برای وسایل و دیوارها استفاده می‌شود و نورهایی که در نورپردازی محیط استفاده می‌شود در ایجاد روحیه‌ای شاد برای شخص پزشک و بیماران مؤثر است. بیماران معمولاً مدتی را در اتاق انتظار یا روی یونیت دندانپزشکی در مطب سپری می‌کنند، بنابراین طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی ، محیطی راحت و تمیز می‌تواند در ارزیابی مراجعه کنندگان درباره خدماتی که در آن مطب دریافت می‌کنند، مؤثر باشد.

– قرمز: این رنگ با هیجان و انرژی همراه است پس اولین رنگی است که باید از مصرف آن جلوگیری شود. مطمئنا دوست ندارید بیماران قبل از معاینه یا جراحی دندان، به تشویش بیافتند.

– مشکی و بنفش تیره: برخی سایه های مشکی می تواند یک محیط را پخته نشان دهد، اما اغلب اوقات رنگی فاقد هویت است. این مطلب در مورد بنفش تیره هم صدق می کند. نکته کلیدی درباره ایجاد حس آرامش در بیماران، به خصوص بیماران جدید، محیطی صمیمی و دوستانه است.

پیش از هر اقدامی نخست لازم است تعیین شود که  هر فضایی در مطب قرار است برای چه کاری استفاده شود. مثلاً بخشی از فضای مطب به عنوان اتاق انتظار، بخشی برای نصب یونیت‌ها و بخشی برای اتاق کار پزشک و مشاوره و فضا برای استریل وسایل و انباری در نظر گرفته می‌شود. هر یک از این فضاها می بایست مطابق با استفاده‌ای که قرار است از آن بشود، طراحی و جانمایی شده و تمام استانداردهای طراحی از نظر تاسیسات مکانیکال و الکتریکال پیش بینی شود.

– زرد: این رنگ هم مانند قرمز، نماد انرژی است. با اینکه می تواند باعث شادابی شود، اما مقدار زیاد آن تنش ایجاد می کند. در صورت نیاز، باید به صورت متعادل یا به عنوان رنگ تزئینی استفاده شود.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون مطب 37

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب خود را می توانید به شادترین مطب دنیا تبدیل کنید. ، مطب خود را به گونه‌ای طراحی کنید که بیماران نه تنها ترس و نگرانی را فراموش می‌کنند، بلکه کاملاً سر گرم شده و از محیط احساس آرامش بهشان دست می دهد. مسلما استفاده از رنگ در فضای مطلب نه تنها بسیار می تواند جذب کننده است بلکه باعث آرامش می شود. حتی می توان از خلاقیت های بازی در مطب هم استفاده کرد، بیماران می توانند در حین ویزیت شدن از بازی های کامپیوتری نیز استفاده کنند. این یک حقیقت محض است که استفاده از نور و رنگ فارغ از نوع چیدمان نقش تعیین کننده تری در دکوراسیون مطب ها دارد. به عبارتی باعث افزایش مراجعه کننده به مطب یک دکتر نیز می شود. به خصوص در این عصر و در ایران این نکته به شدت لحاظ نمی شود و توجه ویژه ای دکتر ها به دکوراسیون مطب خود ندارند. در دنیای دکوراسیون داخلی، چشم و دیدن محیط مهمترین عامل جذب کنندگی محل است، فارغ از آن که ما از چه مبلمانی استفاده کرده ایم. اما نوع تجهیزات و وسائل مطب ها و چیدمان آنها در کنار یک نظم آرامش بخش امری مهم است.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون مطب 30

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون مطب 27

دکوراسیون داخلی مطب و ویژگیهای آن

به ویژه در این روزها که رقابت بین مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی شدید است، بدون شک بیماران مکانی را برای درمان خود برمی‌گزینند که در آن تجربه متفاوتی از درمان را داشته باشند.علاوه بر این، طراحی دکوراسیون مطب با توجه به شرایط و تخصص پزشک  ودندانپزشک مربوطه و تعداد پرسنل و میزان مراجعه کنندگان، باید طراحی شود. در حرفه ی دندانپزشکی تخصص های مختلفی وجود دارد که مراجعه کنندگانی متفاوت دارند. بنابراین دکوراسیون داخلی مطب باید با توجه به رده سنی مراجعه کنندگان انجام شود.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

محیط های پزشکی و مطب های در ایران دارای فضایی استرس زا و پر تنش زیادی هستند. فضا هایی با نور کم و رنگ های مرده، دکوراسیون بی محتوا ا معنا نمی تواند دلیلی بر آسایش بیماران باشد. پس به عبارتی توجه ویژه داشتن به دکوراسیون مطب ها به مانند هر فضای کاری دیگری مهم است.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

بهترین رنگ های قابل استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی مطب

انتخاب رنگ مناسب تاثیر بسیار زیادی دارد. ممکن است خیلی راحت رنگی که دوست دارید یا رنگ هایی که ترکیب خوبی دارند را انتخاب کنید. اگرچه، رنگ های مختلف تاثیرات مختلفی هم دارند. درنتیجه باید هنگام تصمیم گیری این موضوع را به خاطر داشته باشید تا درنهایت اتاقی به دست نیاورید که باعث تشویش احساسات بشود.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی مطب

در ادامه با رنگ هایی آشنا می شوید که برای اتاق انتظار کلینیک پزشکی یا دکوراسیون مطب شما بهترین گزینه هستند چون باعث ایجاد آرامش می شوند. اما در ابتدا رنگ هایی را معرفی می کنیم که تاثیر عکس دارند و باید از مصرف آن ها اجتناب کنید. از این رنگ ها دوری کنید:

اگر قرار است در بخشی از مطب کارهای دندانپزشکی اطفال صورت گیرد و یونیت خاصی برای کودکان در نظر گرفته شده است، بهتر است این بخش از بخش‌های دیگر مطب که مخصوص کارهایی مانند کشیدن و جراحی دندان برای بزرگسالان است، از نظر صدا آکوستیک شده و از نظر بصری جدا باشد تا دیدن مناظر ترس و اضطراب یا احیاناً صدای وسایل و بیماران، موجب ترس و نگرانی کودک نشود و در مواردی که متراژکلینیک دندانپزشکی اجازه می دهد از فضای انتظار ثانویه نیز استفاده شود تا افرادی که جراحی می شوند در آن بخش مستقر شده و وارد فضاهای انتظار عمومی یا فضاهای انتظار اطفال نشوند.

دکوراسیون داخلی مطب

  • قرمز: این رنگ با هیجان و انرژی همراه است پس اولین رنگی است که باید از مصرف آن جلوگیری شود. مطمئنا دوست ندارید بیماران قبل از معاینه یا جراحی دندان، به تشویش بیافتند.
  • مشکی و بنفش تیره: برخی سایه های مشکی می تواند یک محیط را پخته نشان دهد، اما اغلب اوقات رنگی فاقد هویت است. این مطلب در مورد بنفش تیره هم صدق می کند. نکته کلیدی درباره ایجاد حس آرامش در بیماران، به خصوص بیماران جدید، محیطی صمیمی و دوستانه است.

به ویژه در این روزها که رقابت بین مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی شدید است، بدون شک بیماران مکانی را برای درمان خود برمی‌گزینند که در آن تجربه متفاوتی از درمان را داشته باشند.علاوه بر این، طراحی دکوراسیون مطب با توجه به شرایط و تخصص پزشک  ودندانپزشک مربوطه و تعداد پرسنل و میزان مراجعه کنندگان، باید طراحی شود. در حرفه ی دندانپزشکی تخصص های مختلفی وجود دارد که مراجعه کنندگانی متفاوت دارند. بنابراین دکوراسیون داخلی مطب باید با توجه به رده سنی مراجعه کنندگان انجام شود.

– زرد. این رنگ هم مانند قرمز، نماد انرژی است. با اینکه می تواند باعث شادابی شود، اما مقدار زیاد آن تنش ایجاد می کند. در صورت نیاز، باید به صورت متعادل یا به عنوان رنگ تزئینی استفاده شود.
بهترین رنگ های مخصوص دکوراسیون مطب :
– بژ. رنگ های خنثی مانند بژ وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب شود، محیط را خوشایند و دلپذیر می سازند. این دسته از رنگ های روشن همچنین باعث انعکاس نور می شوند. یعنی یک اتاق را دلبازتر نشان می دهند. بیمار نباید حس کند در اتاقی خفه و دلگیر نشسته.

بیشتر بخوانید :چرا رنگ در دکوراسیون اداری مهمتر از بقیه المانهاست ؟

– قهوه ای. یک رنگ متمم عالی و مطیع. اگر با رنگ روشن تری ترکیب شود، می تواند ظاهری مدرن ایجاد کند، که این روزها برای خیلی ها جذاب است.

– آبی. آیا کسی هست که از تماشای آسمان آبی یا دریای بی کران لذت نبرد؟ هردوی این گزینه ها آرامش بخش هستند. اگر در دکوراسیون مطب یا اتاق انتظار هم به عنوان متمم استفاده شود، چنین حسی را منتقل می کند.
البته رنگ های بسیار دیگری همچ.ن رنگ سبز هم هستند که می توان استفاده کرد. بد نیست از ترکیب چند رنگ مختلف بهره ببرید. فقط فراموش نکنید که باید یکی از رنگ ها را به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید تا دیگر رنگ های مکمل، در مرکز توجه نباشند.

تصاویر زیبا از دکوراسیون داخلی مطب