تاثیر معماری مدرن در دکوراسیون داخلی مطب

تاثیر معماری مدرن در دکوراسیون داخلی مطب

تاثیر معماری مدرن در دکوراسیون داخلی مطب موضوع امروز مقاله ما است. تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا قصد دارد تا به تعریف معماری مدرن، اجرای آن در طراحی دکوراسیون مطب وتاثیرات آن در بهبود عملکرد کار مطب بپردازد. ابتدا به تعریف و مفهوم معماری مدرن می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


تاثیر معماری مدرن در دکوراسیون داخلی مطب

سبک معماری مدرن در چند دهه اخیر در کشور های مختلف به خصوص در ایران بسیار فراگیر بوده است و همینطور طرفداران زیادی به دست آورده است. به طور کلی می توان هر چیزی که خارج از عرف و مرسوم قدیمی و به شیوه ای جدید و نو بیان شود را به عنوان سبک مدرن یاد کرد. که این نوع سبک در هر زمینه ای چون تخصصی، صنعتی و به خصوص هنر قابل اجرا است.

بیشتر بخوانید : تجهیز سالن همایش

در طراحی مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک به شیوه مدرن عموما نباید به جنبه فیزیکی دکوراسیون توجه داشت بلکه طراحی مطب پزشکی باید به گونه ای باشد تا بیمار به محض ورود به مطب حس بیمارستان را از ذهن خود خارج کند و احساس یک فضای تکراری در محیط های پزشکی را نداشته باشد. علاوه بر این باعث می شود تا ضمن همکاری جهت درمان زمان انتظار وی کمتر به نظر برسد. زیرا وقتی شخص در فضایی قرار داشته باشد که چیزی برای ارائه نیست مدام به ساعت خود می نگرد تا زمان بگذرد. بنابراین باید در طراحی دکوراسیون مطب خود بکوشید تا توجه بیمار را جلب نمایید.

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

دکوراسیون مطب پزشکی با ایده های مدرن و کاربردی

طراحی دکوراسیون داخلی مطب ضمن اینکه سخت و پیچیده است جذابیت های خودش را نیز به همراه دارد. توجه به انتخاب و چیدمان وسایل درون فضای مطب، طراحی نورپردازی و رنگ دیوارها در طراحی داخلی مطب بسیار حائز اهمیت است علاوه بر این شما با اینکار می توانید تصویری از یک پزشک حرفه ای و معتبر را در ذهن بیمار ایجاد کنید. در ادامه طراحی قسمت های مختلف مطب را مورد بحث قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید : مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری

اتاق انتظار مطب

اتاق انتظار از مهم ترین بخش های یک مطب به شمار می رود زیرا بیمار بیشترین وقت حضور خود در مطب را آنجا سپری می کند. به همین دلیل انتظار می رود تا در طراحی این بخش حساسیت بیشتری به خرج دهید.شما باید بکوشید تا با ایجاد یک فضای آرامش بخش برای بیمار از استرس او بکاهید. انتخاب مبلمان اداری و صندلی اداری مناسب برای این قسمت اهمیت زیادی دارد و برای راحتی بیمار باید از مبل اداری راحت و کاربردی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید با نصب تابلو های نقاشی و آثار هنری و انتخاب رنگ مناسب برای دیوار اتاق انتظار این مکان را به مکانی آرامش بخش برای بیمار مبدل سازید. استفاده از گل و گیاه و آکواریوم با انواع ماهی میتواند در این امر مؤثر باشد.

بیشتر بخوانید : اهمیت مبل اداری

طراحی کانتر و میز منشی مطب

در طراحی دکوراسیون مطب میز منشی که در اتاق انتظار قرار دارد یک از وسایل جذابی است که در زیبایی ظاهری مطب تاثیر زیادی دارد. برای جلب توجه بیمار کارهای خلاقانه و زیادی می توان با میز منشی انجام داد. یکی از کارهای مهم و هوشمندانه در طراحی میز منشی استفاده از لوگو کلینیک به صورت درست و به جا است. از آنجایی که شما می خواهید از سبک مدرن در طراحی استفاده کنید بهتر است تا میز منشی شیک و مدرن طراحی شود. طرح های هندسی غیر متعارف و نامنظم برای این کار مناسب تر هستند. همچنین استفاده از رنگ های روشن ومدرن برای جذاب نشان دادن یک مطب پزشکی بسیار مفید است. استفاده از طرح ها و رنگ های فانتزی و شلوغ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

طراحی اتاق پزشک

طراحی داخلی اتاق پزشک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا برای جلب توجه بیمار باید آن را به گونه ای طراحی کرد تا علاوه بر ایجاد یک فضای گرم و راحت نشانگر شخصیت پزشک و القای روحیه به بیمار باشد تا راحت تر به پزشک خود اطمینان کند. دکوراسیون داخلی اتاق پزشک باید به گونه ای انتخاب شود تا برای بیمار فضای بیمارستان را تداعی نکند این کار در بیزینس شما نیز بسیار مؤثر خواهد بود. برای این کار میتوانید از انواع مبلمان اداری و میز مدیریتی مناسب برای این امر استفاده کنید و همچنین استفاده از رنگ مناسب که ترجیحا با اتاق انتظار همخوانی داشته باشد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

نورپردازی در مطب

در هر مکانی نور باعث می شود تا محیط زیبا و با طراوت جلوه کند. نورپردازی یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی است. نورپردازی اتاق انتظار و اتاق پزشک باید به گونه ای ملایم و غیر مستقیم باشد. علاوه بر این می توانید از نورهایی مانند نورهای نقطه ای استفاده کنید تا فضا زیاد پر نور نشود. هدف اصلی نورپردازی ملایم ایجاد فضایی آرام و لذت بخش در مطب پزشک است.استفاده از آینه علاوه بر اینکه سبب بزرگتر جلوه دادن محیط می شود، می تواند نورهای کار شده را در محیط منعکس کند. همچنین رنگ های ملایم در آرامش درونی بیمار نقش مهمی ایفا میکند.

بیشتر بخوانید : طراحی زیبای مطب دندان پزشکی و تاتیر آن روی آرامش بیمار