تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دسترسی سریع به محصولات

راهنمای خرید کتابخانه اداری

فهرست مطلب :

راهنمای خرید کتابخانه اداری عنوان مطلب امروز وبلاگ مبلمان اداری یکتا است که انواع کتابخانه‌های اداری، ضرورت وجود آن‌ها در یک مجموعه و همین‌طور مزیت‌های آن را بررسی می‌کند. حتماً تا به امروز متوجه اهمیت وجود کتابخانه اداری در دفاتر و شرکت‌ها شده‌اید. با پیشرفت تکنولوژی این اهمیت کاسته نشده و همچنان حضور آنها الزامی و کاربردی است. وجود کتابخانه در سازمان علاوه بر تمام فواید خود میل و انگیزه کارمندان به مطالعه را نیز افزایش می‌دهد. نیروی انسانی در هر اداره و شرکت از با ارزش‌ترین سرمایه‌ها است. نیروی انسانی کارآمد و توانا نقش مؤثری در رشد و پیشرفت یک سازمان یا اداره را دارد.

عکس کتابخانه اداری

ضرورت استفاده از کتابخانه و کمد اداری

استفاده از بخش‌هایی که کار شما را منظم‌تر می‌کند یک امر ضروری است. با اینکه پیشرفت تکنولوژی باعث شده که اسناد و مدارک ها مانند قدیم فیزیکی نباشند اما بازهم در بسیاری از مجموعه‌ها به دلایل مختلف حجم مدارک و پرونده‌های فیزیکی بسیار زیاد است. جمع آوری و طبقه بندی این اسناد بسیار اهمیت دارد و این کار توسط کتابخانه‌های اداری یا کمدهای اداری با طرح‌ها و ابعاد متفاوت امکان‌پذیر می‌باشد.

عکس کتابخانه اداری

آشنایی با انواع کتابخانه‌های اداری

جستجو برای کتابخانه مناسب اداری برای تمام افراد می‌تواند گیج کننده باشد. ممکن است با توجه به دکوراسیون اداری و نوع کاربردهای آن در هر سازمان نیازهای متفاوتی داشته باشید. معمولاً این که شما دقیقاً به چه قفسه‌هایی نیاز دارید کمی مشکل به نظر می‌آید.

عکس کتابخانه اداری

این راهنما به شما کمک می‌کند تا انواع کتابخانه و قفسه‌های متفاوتی را که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید را بشناسید تا انتخابی مؤثرتر و کاربردی‌تری داشته باشید. از طرفی کتابخانه‌ها در فضای اداری و آموزشی ارزش زیادی دارند و وجود آنها می‌تواند علاوه بر کاربردی بودن، فضایی دلپذیر و گویا از شما و شرکتتان به مشتریان شما بدهد. کاربرد این محصولات طبقه بندی و استفاده بهینه از تمام فضای محیط است. تنوع آن‌ها در نوع طرح و ابعاد و اندازه‌های آن است. کمد یا کتابخانه اداری به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند:

کتابخانه دو طرفه

این نوع از کتابخانه‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که از هر دو طرف آن‌ها بتوان استفاده کرد معمولاً از این نوع کتابخانه‌ها در مدارس، دانشگاه‌ها و کتابخانه‌ها استفاده می‌شود تا علاوه بر کم‌تر کردن مکان اشغال شده جای زیادی برای گذاشتن کتاب‌ها و پرونده‌ها داشته باشیم.

قفسه کتاب با ارتفاع کم

این نوع قفسه‌ها طوری طراحی شده‌اند تا قابل دسترسی برای کودکان و افراد معلول باشند. همچنین در محیط‌هایی که نیازمند به نور بیشتری هشتید با استفاده از این قفسه‌ها از تابیدن نور جلوگیری نمی‌شود و فضای کاری شما روشن‌تر به نظر می‌آید.

این قفسه کتاب روی چرخ قرار می‌گیرند و این‌گونه امکان انعطاف‌پذیری در طرح کتابخانه را برای ما بیشتر می‌کند. به علاوه همه‌ی طبقات آن از هر دو طرف باز هستند، و از هر دو طرف می‌توان به کتاب‌ها دسترسی داشت به این صورت فضای ارزشمندی را برای تعداد کتاب‌های بیشتر فراهم می‌کند.

قفسه‌های انتهایی این کتابخانه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که بتوان کتاب‌ها به نمایش گذاشت. اگر صاحب کسب و کاری هستید و یا فروشگاهی دارید از این قفسه‌ها می‌توانید برای نشان دادن محصولات جدید و یا خاص استفاده کنید. این نوع کتاب خانه‌ها انتخابی بسیار عالی برای فروشگاه‌ها است

عکس کتابخانه اداری

کتابخانه اداری بلند

کتابخانه اداری بلند طراحی خاص خود را دارد و علاوه بر زیبایی که به ارمغان می‌آورد می‌تواند فضای مناسبی را برای استفاده‌های مختلف همچون ارائه گواهینامه‌ها، کاتالوگ‌ها، مجلات و کتب مختلف، تندیس‌های افتخار و در برخی مدل‌های سفارشی، تعبیه جایی برای تلویزیون از آن‌ها داشت.

عکس کتابخانه اداری

استند های اداری

نشان دادن کتاب‌ها یک روش فوق‌العاده برای به نمایش گذاشتن موضوعات جداگانه و دسترسی آسان‌تر به کتاب‌ها است. بسیاری از سازمان و ارگان‌ها به خاطر گسترش کار خود با مجلات و روزنامه‌ها در حال همکاری هستند و این استندها برای نشان دادن این مجلات گستره‌ی همکاری و تبلیغات و… بسیار تأثیرگذار می‌باشند.

کردنزای اداری

کردنزا هم در دفتر کار و هم خانه کاربرد دارد. معمولاً در خانه‌ها، در اتاق پذیرایی گذاشته می‌شوند و داخل آن وسایل مرتبط با به پذیرایی یا هدیه‌های خانوادگی نگهداری می‌شود. در واقع ترکیب عالی امکان نگهداری وسایل به علاوه سطح صاف، آن را به یک مورد ایده‌آل برای هر اتاقی تبدیل کرده است.

کتابخانه اداری کوتاه یا کردنزا یکی از جدیدترین دستاوردهای صنعت مبلمان اداری مدرن به شمار می‌رود. این نوع کتابخانه‌ها با طراحی خاص و زیبایی که دارند می‌توانند در اتاق مدیریت و هر جای دیگری از یک مجموعه مورد استفاده قرار بگیرد.

در محیط اداری، از کردنزا برای نگهداری و مرتب کردن اسناد و کاغذها و کتاب‌ها و سایر چیزهایی استفاده می‌شود که امکان دارد در یک اداره آنها را ببینید. به غیر از داشتن سطح صافی که گفته شد، یک کردنزا ممکن است کابینت، قفسه، کشو نیز داشته باشد و استفاده از آنها باعث نظم کاری افرادی می‌شود که در کار خود میزان زیادی با کاغذها در ارتباطند.

فایلینگ اداری

استفاده از فایلینگ اداری کمک می‌کند تا یافتن فایل‌های خاص برای همه افراد آسان باشد. یک سیستم ساده به این معنا است که مدت زمان کمتری را می‌توانید صرف اینکار کنید و زمان بیشتری را به سایر بخش‌های کار می‌توانید اختصاص دهید. یکی از راه‌های فایلینگ جهت نظم پیدا کردن را می‌توان به صورت حروف الفبا طبقه بندی کرد.

فایلینگ نیز یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین ابزارهای طبقه بندی اطلاعات در ادارات می‌باشد. فایل‌های کشویی در ابعاد و تعداد مختلف با سفارش خریداران طراحی و تولید می‌شوند.

عکس کتابخانه اداری

فایل‌های ذخیره شده در سیستم‌ها به طور احتمالی از دیگر تهدیدات آسیب‌پذیر هستند. سیستم فایلینگ اداری فقط از راه یک کابینت اداری می‌تواند قابل دسترسی باشد که می‌توان با یک قفل از آن محافظت شود. فایل‌های الکترونیکی و مجازی هم می‌توانند به آسانی نسبت به فایل‌های کاغذی حذف یا تکرار شوند، که این می‌تواند نقص جدی امنیتی ایجاد کند.

کمدهای اداری

اگر قصد دارید تا فضای اداری خود را جذاب‎تر کنید نمی‎ توانید در مورد کمد اداری اشتباه کنید. این نوع مبلمان اداری از چوب طراحی شده و می‎توان آنها را در اتاق‎های مختلف در تمام فضای اداری خود استفاده کنید. برخی از اتاق‎ها برای استفاده از وسایل مورد استفاده در مبلمان اداری، اتاق کنفرانس، مکان‎های عمومی و یا یک کتابخانه در دفتر خصوصی شما هستند. به زبانی دیگر شما می‎توانید از کمد اداری مورد استفاده در مبلمان اداری استفاده کنید تا ایده منحصر به فرد حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارید. با استفاده از لوازم مورد نیاز، می‎توانید فضای خود را تمیز نگه دارید برای یک فضای اداری مدرن سازماندهی مورد نیاز خود را انجام دهید.

کمد اداری یکی از مرسوم‌ترین‌های این دسته می‌باشد. کمد اداری در ارتفاع حداقل ۱۸۰ سانتی متر تولید می‌شود و درب یا درب‌هایی را برای آن در نظر می‌گیرند.

کمد زونکن خور اداری

این نوع از کمدها در دسته کمدهای اداری قرار می‌گیرند که اندازه و نوع آنها بستگی به ابعاد فایل‌های شما دارد. معمولاً این نوع از کمدها مورد استفاده در بایگانی‌ها هستند.

حال فواید داشتن یک کتابخانه اداری چیست

یکی از مهم‌ترین فایده‌های کتابخانه اداری این است که به جای خرید یک کتاب مجزا برای هر کارمند که حتی امکان دارد به منبع آن کتاب احتیاج داشته باشد، بهتر است یک کتابخانه برای همه‌ی کارکنان خریداری کنید، برای به اشتراک گذاشتن منابع اطلاعی همچون، کتاب‌های پزشکی، مهندسی، حقوق و غیره… بین همه کارکنان داشتن یک کتابخانه اداری می‌باشد.

خرید اینترنتی کتابخانه اداری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر خریدها از بستر اینترنت از طریق وب سایت‌های مختلف انجام می‌گیرد. خرید مبلمان اداری نیز مدتی است که به این نحو باب شده. برندهای زیادی در این عرصه فعالیت دارند. مجموعه مبلمان اداری یکتا با یک دهه سابقه درخشان خود در این زمینه موفق شده که حداکثر رضایت را از مشتریان خود کسب کند.

  • تنوع محصولات مبلمان اداری در سایت مبلمان اداری یکتا بسیار زیاد است و خریداران می‌توانند به راحتی نمونه‌های مد نظر خود را پیدا کنند.
  • بهترین قیمت بازار با بالاترین کیفیت موجود همیشه یکی از دستورات مجموعه مبلمان اداری یکتا بوده. مشتریان گرامی می‌توانند با انتخاب محصول مورد نظر خود و برقراری ارتباط با کارشناسان ما به راحتی از این موضوع مطمئن شوند.
  • جهت خرید کتابخانه و کمد اداری کافی است با مجموعه ما ارتباط بگیرید تا در صورت لزوم کارشناس مربوطه برای ارائه خدمات مشاوره کنار شما حاضر شود.

مطالب مرتبط :

میز اداری شیک

میز اداری شیک

میز اداری شیک در نظر و تصور هرکسی تعاریف متفاوتی را میتواند داشته باشد ما در تحریریه مبلمان اداری یکتا امروز سعی داریم بخشی از

مبلمان اداری چوبی

مبلمان اداری چوبی

استعلام قیمت مبلمان اداری چوبی به همراه مشاوره خرید مبلمان اداری چوبی یکی از مهمترین اجزاء یک دکوراسیون اداری به شمار می‌رود، مبلمان اداری چوبی در

مقاله صندلی اداری ارگونومیک

صندلی ارگونومیک و ویژگی‌های آن

استعلام قیمت صندلی ارگونومیک به همراه مشاوره خرید صندلی ارگونومیک یکی از مهمترین اجزاء یک دکوراسیون اداری به شمار می‌رود، صندلی ارگونومی در مجموعه مبلمان اداری

تجهیز دفتر کار خانگی

دفتر کار خانگی در عصر حاضر اهمیت خود را پیدا کرده است و ما در تیم تحریریه مبلمان اداری یکتا به نحوه چیدمان و تجهیز

استعلام قیمت + مشاوره رایگان 

جهت دریافت لیست قیمت یا دریافت هرگونه مشاوره لطفا شماره تماس خود را وارد کنید، تیم یکتا فرنیچر در اولین فرصت با شما تماس می گیرند