میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ و کارایی که میتواند برای یک سازمان داشته باشد و نکته هایی که برای انتخاب یک میز کنفرانس بزرگ به درد مشتریان این محصول ، از خانواده مبلمان اداری می خورد را در این مقاله بررسی می کنیم امیدواریم که در ادامه همراه ما باشید .

ما یک حداقل تعدادی را برای میز کنفرانس داریم یعنی میز کنفرانس در کمترین تعداد میز چهار نفره است . و به تعداد زوج این عدد به تعداد بالاتری می رسد . طبیعتا انتخاب این تعداد نفرات پشت یک میز اداری کنفرانس را باید کارشناسی کنیم و با یک تحقیق کوچک هم می توانیم این تعداد را تخمین بزنیم . در ادامه در رابطه با چگونگی تخمین تعداد اعضای میز کنفرانس در یک سازمان بحث خواهیم کرد .

چرا باید میز کنفرانس بخریم ؟

از قدیم مثالی را می زنند که روی یک موضوع خاصی اگر چند نفر متخصص فکر کنند نتیجه و راه حل بسیار بهتری را نسبت به تفکر تک نفره بدست می آورند . اتاق کنفرانس نیز همین مسئله را برای یک سازمان یا شرکت بوجود می آورد که مدیران در آنجا گردهم آیند و مسیر درستی را پیشروی سازمان و اداره خود بگذارند . اهمیت میز کنفرانس در همین است کارمندان و مدیران همه در یک محیط پشت یک میز کنفرانس بزرگ قرار می گیرند و تبادل نظر میکنند .

میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس چند نفره مناسب شرکت است ؟

جواب این سوال کاملا به موضوعات بدیهی بستگی دارد شما به راحتی تعداد کارکنان سازمان یا شرکت خود را بدست می آورید ، طبق نیاز آن ها مبلمان اداری تهیه می کنید و دکوراسیون اداری را طبق کاربرد آن ها چینش می کنید . تعداد مدیران را بدست می آورید و به راحتی می توانید متوجه شوید به طور میانگین چه تعدادی از اعضای یک سازمان یا شرکت در جلسات حضور پیدا می کنند . اگر این تعداد را بدست آوردید حالا باید در طرح و مدل آن تفکر کنید چرا که ابعاد محیط نیز تاثیر بر این موضوع دارد ، اگر شما در یک محیط کوچک باشید اما میز کنفرانس بزرگی را خواسته باشید طبیعتا هر نوع میزی مناسب آن محیط نیست و باید طراحی خاص و سفارشی ، مختص شرکت شما داشته باشیم . سایر میز های اداری نیز از این قافله جدا نیستند و به شدت باید طبق محیط و نوع کار افراد در سازمان ، دکوراسیون اداری را انتخاب ، تهیه و چینش کرد .

ابعاد میز های کنفرانس را به طور معمول می توان یک ابعاد استاندارد دانست اما باز هم این سایز بندی ها در شرایط گوناگون احتمال تغییرات کمی را دارند .

ابعاد میز کنفرانس بزرگ

ابعاد میز های اداری از یک استاندارد هایی پیروی می کنند که تغییر آنها تحت هر شرایطی آن میز اداری را یک محصول سفارشی می کند .

میز کنفرانس چهار نفره : میز کنفرانس چهارنفره معمولا به شکل مربعی یا دایره وار است که به ضلع یک متر هستند و مناسب سازمان هایی با جلسات خصوصی و تعداد کم می باشند .

میز کنفرانس شش نفره : میز کنفرانس شش نفره معمولا به شکل مستطیلی یا بیضوی می باشد که در عرض یک متر و طول دو متری طراحی و تولید می شوند . البته عرض این میز را میتوان بیشتر در نظر گرفت .

میز کنفرانس هشت نفره: این میز کنفرانس در ابعادی بزرگتر می باشد . به طول 220 سانتی متر و عرض 100-120 که بازهم عرض این میز اداری قابل تغییر است .

میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس ده نفره : این میز کنفرانس بزرگ در ابعاد 300 * 130 تولید میشود .

میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ


میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس دوازده نفره : این میز اداری مناسب برای سازمان های بزرگ می باشد و ابعاد استاندارد  360 * 130 سانتی متر را برای طراحی و تولید این محصول در نظر داریم .

به طور کلی می توان گفت در هر میز کنفرانس باید برای هر فرد حداکثر 100 سانتی متر طول میز در نظر بگیریم .

میز کنفرانس بزرگ

  میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ و مناسب

اگر دکوراسیون اداری یک شرکت یا سازمان به بهترین نحو انتخاب ، طراحی و تولید و چینش شده باشد راندمان کاری بسیار بالا می رود . در حال حاضر شرکت ها و سازمان ها به دکوراسیون اداری مدرن روی آورده اند چرا که علاوه بر زیبایی که سبک مدرنیته دارد ، کارایی بسیار بالایی را در اختیار کاربرش قرار میدهد . استفاده از میز کنفرانس در ابعاد مختلف بسته  به نوع محیط و نوع کارایی که مد نظر شماست در سبک های متفاوت است . جدای همه این سبک ها یک سری اصول اولیه را باید برای میز کنفرانس در نظر داشته باشید : اگر میز اداری شما در ابعاد غیر متعارف مخصوصا از لحاظ ارتفاع قرار داشته باشد بسیار برای شما آزار دهنده می شود . پس ابتدا ارتفاع آن میز کنفرانس مهم است . طرح و نقش آن نیز دو حث جدا از هم هستند که اهمیت بالایی را دارند . نقش و زیبایی که در میز روی صفحه و یا روی تابلو ها به کار می برند میتواند چشم های حضار را خیره کند و به تحسین زیبایی آن میز اداری بپردازند . طرح میز کنفرانس هم بسیار مهم است چرا که باید ببینید چه استفاده ای از آن میز دارید ، البته در میز کنفرانس بزرگ برای تعداد 20 به بالا معمولا میز های اصطلاحا نعلی شکل استفاده میشود که به راحتی بتوان از وسط آنجا برای رفت و آمد و پذیرایی استفاده کرد . از صندلی های کنفرانس نیز غافل نشوید چرا که یکی از پر اهمیت ترین مسائل است ، صندلی کنفرانس باید و باید ارگونومیک و اصولی باشد و راحتی منناسبی را به کاربرش ارائه دهد که در دراز مدت باعث ایجاد درد ها و مشکلات فیزیکی نشود .

میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ

کلام آخر

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید و بتوانید بهترین انتخاب خود را برای میز کنفرانس بزرگ داشته باشید . در سایر مقالات مبلمان اداری یکتا ما به طور تخصصی به مسائلی نزدیک به این موضوع پرداخته ایم . از شما مخاطبان عزیز دعوت میکنیم که مطالب مربوطه زیر را نیز مطالعه کنید .

 باسپاس فراوان : تحریریه مبلمان اداری یکتا

سایر مقالات مبلمان اداری یکتا

اینستاگرام ما را مشاهده کنید .