طراحی دکوراسیون اداری و تاثیر آن بر خلاقیت پرسنل

طراحی دکوراسیون اداری و تاثیر آن بر خلاقیت پرسنل

طراحی دکوراسیون اداری و تاثیر آن بر خلاقیت پرسنل موضوعی است که امروزه همه از آن آگاهی داریم. اما تعداد افرادی که تاثیر دکوراسیون داخلی خوب را در نظر می گیرند کم است. طراحی مناسب و چیدمان دفتر کار رابطه مستقیمی با حس کارکنان نسبت محیط کار و سازمان و حتی وسایل اداری دارد. وقتی حرفه ای بودن و راحتی فضای خانه با هم ترکیب شوند می توان به پر بازده ترین دکوراسیون اداری دست یافت که به کارمندان و پرسنل در خلاقیت نیز کمک زیادی می کند.

ما در تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا قصد داریم تا با معرفی جنبه های مختلف طراحی دکوراسیون اداری و تاثیر آن در خلاقیت پرسنل شما را برای دست یابی به محیط کاری آرام و پربازده یاری رسانیم .در ادامه همراه ما باشید.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


دکوراسیون فضای اداری

 ارتباط با جامعه هنری محلی

دکوراسیون اداری را در حمایت از هنرمندان محلی دخیل نمایید. برای این کار می توان با جستجو در گالری های محلی اثری را پیدا کرد تا با تم و استایل سازمان و اداره شما سازگاری داشته باشد. در ضمن این نکته توجه شود که باید توان خرید آن را نیز داشته باشید.

ارتباط با جامعه هنری باعث می شود تا پیام سازمان به به افراد زیادی منتقل شود و مشتری های جدیدی جذب شرکت شما شوند. این کار علاوه بر جذب مشتری تاثیر زیادی در روحیه پرسنل شما دارد زیرا با نگاه به این آثار زمانی کوتاه از مشغله کاری دور می شوند و این کار می تواند در افزایش راندمان کاری بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

استفاده از رنگ مناسب

یکی از مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون اداری انتخاب رنگ مناسب است. شما باید فضای اداری کارمندان را به نحوی رنگ آمیزی کنید تا سبب افزایش روحیه و میزان رضایت آنان در محیط کار شود. برای این کار کافی است تا ابتدا در مورد روانشناسی رنگ ها مطالعه داشته باشید، سپس به راحتی  می توانید برای دکوراسیون اداری و مبلمان اداری خود رنگ مناسب را انتخاب کنید.

رنگ ها از اهمیت زیادی در ایجاد روحیه برخوردار هستند. از این رو سعی کنید تا در بخش های مختلف از رنگ مناسبی استفاده کنید. به عنوان مثال برای بخش هایی که کارمندان در آن نیاز به تمرکز بالایی دارند نباید از رنگ هایی که خاصیت تحریک کنندگی دارند استفاده شود زیرا این کار سبب می شود تا از میزان بهره وری و راندمان کاری افراد کاسته شود.

بیشتر بخوانید : خلاقیت در دکوراسیون اداری

انتخاب میز اداری مناسب

یکی دیگر از مهمترین بخش های دکوراسیون اداری انتخاب میز اداری مناسب است. کارمندان بیشتر ساعات روزانه خود را در ادارات می گذرانند، از این رو باید در انتخاب میز اداری برای آنان دقت لازم را به عمل آورد. میز اداری باید به گونه ای باشد تا ضمن راحتی، فرد بتواند با آن ارتباط برقرار کند. در خصوص رنگ میز اداری کارمندان بهتر است تا از رنگ سفید استفاده شود تا چشم را خسته نکند و همچنین به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند.

مسئله بعدی راحتی میز می باشد. ارتفاع میز اداری و صندلی اداری باید با یکدیگر تناسب داشته باشند تا برای سلامتی کارمندان مضر نباشد و همچنین فضای مناسبی برای گذاشتن وسایل شخصی داشته باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین میز های اداری

استفاده از مبلمان اداری خاص

امروزه شرکت  ها سعی دارند تا از فضای سنتی و ساده خارج شده و به سمت مدرنیزه شدن پیش روند. در این بین به خصوص استارت آپ ها با طراحی مدرن و استفاده از مبلمان اداری مدرن وخاص شکل و ظاهر دفاتر کاری خود را به کل تغییر داده اند و دیگر مثل سابق دارای فضایی خشک و بی روح نیستند. در طراحی و انتخاب مبلمان اداری علاوه بر خاص بودن باید به این نکته توجه شود که در وهله اول راحتی کارمندان مهم است. زیرا اگر پرسنل شما احساس راحتی نداشته باشند نمی توانند به طور صحیح به کار خود بپردازند.

علاوه بر این سعی کنید تا استایل هر بخش را حفظ کنید به طور مثال برای اتاق های کنفرانس و مدیریت استفاده از طرح های فانتزی با رنگ های شلوغ ایده خوبی به نظر نمی رسد. این موضوع برای طرح و رنگ میز مدیریت و میز کنفرانس نیز صدق میکند .

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری سفارشی

استفاده از فرش و کف پوش

همه ما از اهمیت فرش و کف پوش در دکوراسیون داخلی خانه آگاه هستیم. این امر در دکوراسیون اداری نیز به همین شکل است و می تواند نقش مهمی را ایفا کند. در فضاهای اداری بزرگ که از واحد های مختلفی تشکیل شده اند می تواند با انداختن فرش و جدا کردن فضا ها از یکدیگر به زیبابی محیط کار افزود.

البته این کار برای فضا های اداری کوچک نیز قابل استفاده است. مثلا می توانید فرش را جلوی درب بیاندازید تا در بدو ورود تاثیر شگفت انگیزی ایجاد کند یا فرش را بین میزهای اداری بیندازید. به طور کلی استفاده از یک یا دو فرش کمک زیادی در عوض کردن حس و حال فضا می کند.

بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی مطب

حذف فضاهای جدا کننده

امروزه در بسیاری از کشورها فضاهای اداری باز طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند و اکثر فضاها به این شکل درآمده اند. این امر موجب همکاری و تعامل بیشتر کارمندان با یکدیگر می شود و ارتباطات آنان را افزایش می دهد. علاوه بر این با حذف پارتیشن اداری و دیوار ها می توان راندماان فضای اداری را بالا برد و در بین کارمندان همدلی ایجاد کرد.

همچنین در چنین فضاهایی اظهار نظر در مسائل مختلف راحت تر می باشد و افراد می توانند راه های خلاقانه خود را پیشنهاد کنند زیرا میزان صمیمیت و آشنایی در بین آنان افزایش می باید و مکالمات از حالت رسمی خارج می شود.

بیشتر بخوانید : پارتیشن اداری متحرک و مدل های آن