تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دسترسی سریع به محصولات

صندلی ارگونومیک و ویژگی‌های آن

فهرست مطلب :

استعلام قیمت صندلی ارگونومیک به همراه مشاوره خرید

صندلی ارگونومیک یکی از مهمترین اجزاء یک دکوراسیون اداری به شمار می‌رود، صندلی ارگونومی در مجموعه مبلمان اداری یکتا یکی از پرفروش‌ترین محصولات بوده و با بیشترین تنوع و بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌شود.

  1. جهت خرید صندلی ارگونومیک از مبلمان اداری یکتا می توانید با شماره‌های 02144620087 یا 09026262002 ارتباط بگیرید.
  2. شما می توانید درخواست خود را از طریق دکمه زیر اعلام فرمائید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرم. 

طراحی استاندارد صندلی ارگونومیک باعث می‌شود تا این محصولات بهترین راهکار برای استفاده‌ی مدیران و کارمندانی که ساعت‌ها بر روی صندلی خود مینشینند و دچار کمر درد می‌شوند باشند. مشخصاً هر محصولی باید کیفیت بسیار خوبی داشته باشد و شرایط راحتی را مصرف کننده فراهم کند. اما همه چیز به کیفیت یا قیمت بالا ختم نمی‌شود و نکته حائز اهمیت این است که یک محصول باید از نظر طراحی کاملاً مناسب با شرایط مصرف کننده باشد. به همین علت شاهد تولید و فروش محصولات ارگونومیک هستیم که کاملاً متناسب با شرایط افراد و حفظ سلامت بدن طراحی شده‌اند. یکی از محصولاتی که به این شکل تولید می‌شود، صندلی ارگونومیک است که بیشتر درباره‌ی آنها در ادامه خواهید خواند.

عکس صندلی ارگونمیک

انواع صندلی اداری

صندلی‌های اداری بسته به نوع کاربردی که دارند به چند نوع مختلف تقسیم بندی می‌شوند. انواع صندلی اداری ارگونومی به شرح زیر است.

صندلی مدیریتی: صندلی‌های مخصوص مدیران با امکانات متفاوت و بیشتر نسبت به سایر صندلی های اداری

صندلی کارمندی /کارشناسی: صندلی های کارمندی از لحاظ قیمتی نسبت به صندلی‌های مدیریت قیمت پایین‌تری دارند؛

صندلی کنفرانس: صندلی های کنفرانس بسته به نوع سلیقه انتخاب می‌شوند اما معمولا این صندلی ها پایه های متفاوتی دارند؛

صندلی آموزشی: صندلی های دانشجویی یا آموزشی برای دانشجویان و محیط‌های آموزشی

صندلی انتظار: صندلی انتظار در فضای انتظار کاربران را فراهم می‌کند تا لحظات راحتی را داشته باشند.

صندلی کلاسیک: صندلی کلاسیک معمولاً صندلی های مدیریتی هستند که طراحی خاص خود را دارند و طرفداران بسیار زیادی دارند.

عکس صندلی ارگونمیک

سؤال اول این است که صندلی ارگونومیک چیست؟

بسیاری از ما طرز صحیح درست نشستن را بلد نیستیم و مجبوریم ساعت‌های زیادی پشت صندلی در حال کار کردن باشیم. نتیجه این سهل انگاری این است که خیلی زود به ستون فقرات، کمر، گردن و… فشار وارد می‌شود و دردهای بدی نیز به همراه خود میاورد. این مشکل سبب می‌شود که کارایی و بازدهی ما طبیعتاً کمتر بشود و حتی از کارهای خود عقب بمانیم.

به همین علت تولیدکنندگان، به دنبال طراحی و تولید انواع صندلی ارگونومیک رفته‌اند تا هم نوع نشستن ما اصلاح بشود، و هم فشار وارد شده به بدن کمتر بشود. صندلی ارگونومیک کاملاً مناسب با فیزیک افراد طراحی می‌شود و باعث می‌شود تا ستون فقرات و دیگر اندام‌های به درست قرار بگیرند.

سوال دوم این است که ویژگی صندلی ارگونومیک چیست؟

اولین ویژگی مهمی که در مورد صندلی ارگونومیک مورد بررسی قرار می‌دهیم، ارتفاع نشیمنگاه آن است. ارتفاع صندلی باید به قدری باشد که هنگام نشستن و آویزان کردن پاها مشکلی وجود نداشته باشد. این ارتفاع طبیعتاً برای افراد متفاوت تغییر می‌کند. همچنین به فرم بدن و وضعیت لگن نیز بستگی دارد. چون باید لگن و زانو به صورت ۹۰ درجه قرار بگیرند و پاها به راحتی به زمین برسد.

عکس صندلی ارگونمیک

ارتفاع مناسب صندلی اداری چقدر است؟

دقیق مشخص‌کردن این ارتفاع سخت است، اما به‌طورکلی ارتفاع مناسب را می‌توان یک چهارم ارتفاع بدن در نظر گرفت. البته گفته می‌شود که این مقدار می‌تواند بین ۴۰ تا ۵۵ سانتی‌متر نیز باشد.

ویژگی بعدی صندلی ارگونومیک که شدیداً حائز اهمیت است، عرض و قعر نشیمنگاه است. برخی از صندلی‌ها در ظاهر حرفه‌ای و جذاب به نظر می‌آیند، ولی استاندارد نیستند و این مسئله سبب می‌شود تا نتوان خیلی راحت روی آنها نشست.

طبیعی است که عرض و قعر نشیمنگاه باید به گونه‌ای باشد که هر کاربر خیلی راحت رو صندلی جا بشود و روی آن بنشیند. همچنین باید چند سانتی‌متر هم فضای کافی داشته باشد تا بتواند بدون مشکل حرکت کند. اگر بخواهیم به صورت عددی صحبت کنیم، گودی استاندارد صندلی ارگونومیک ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر است.

ویژگی سوم پوشش کامل گودی کمر توسط صندلی ارگونومیک است که بسیاری از افراد این صندلی‌ها با همین یک ویژگی مهم می‌شناسند. (صندلی‌ای که طبی می‌باشد و گودی کمر را کاملاً پر می‌کند.) ستون فقرات ما شکل منحنی دارد پس باید صندلی‌ای را انتخاب کنیم که کاملاً گودی کمرمان را پر کند. به طور کلی طراحی این قسمت است که باعث می‌شود یک صندلی طبی یا ارگونومیک باشد.

عکس صندلی ارگونمیک

علاوه بر قسمتی که روی آن می‌نشینیم، تکیه گاه صندلی نیز اهمیت زیادی دارد. باید زاویه آن قابل تنظیم باشد تا شرایط راحتی را برای کمر و ستون فقرات ایجاد کند. به طور معمول عرض این قسمت ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر است. همچنین تکیه گاه باید ضامن و قفل ایمنی داشته باشد تا افراد در هنگام تکیه با صندلی به عقب برنگردند.

توجه به جنس نشیمنگاه یکی از مهمترین موارد صندلی های اداری

ویژگی بعدی جنس نشیمنگاه صندلی است که باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ زیرا قرار است مدت طولانی افراد روی آن بنشینند. به علاوه باید جنس آن نرم باشد تا در چندین ساعت کاربر را اذیت نکند.

معمولاً دست‌ها به طور مستقیم با صندلی در ارتباط نیستند، ولی هنگام کار طولانی مدت، فشار زیادی را متحمل می‌شوند. به همین علت دسته صندلی ارگونومیک به شکلی طراحی می‌شود که بتوان راحت دست‌ها را روی آن قرار داد و استراحت کرد. در بعضی از مدل‌ها، دسته‌های صندلی اداری ارگونومیک تنظیم می‌شوند تا به دست، کتف، ساعد و آرنج‌ها فشار زیادی وارد نشود.

ویژگی بعدی در رابطه با مفصل گردشی صندلی است همان قسمتی که به پایه متصل می‌شود و کمک می‌کند تا بتوان درجا چرخید. این بخش باید کیفیت بالایی داشته باشد تا در اثر چرخش زیاد و زمان طولانی دچار مشکل نشود.

عکس صندلی ارگونمیک

اجزای صندلی ارگونومی

حال که با تمام ویژگی‌های صندلی ارگونومیک آشنا شدید ممکن است سؤالاتی در ذهنتان مبهم باقی مانده باشد ما در ادامه به آنها پاسخ خواهیم داد:

یکی از مزیت‌های مهم این مدل صندلی این است که می‌توان بخش‌های مختلف آن را تنظیم کرد. به کمک اهرم‌های تعبیه شده هم می‌توان ارتفاع صندلی ارگونومیک را تنظیم کرد.

شیب این نوع از صندلی به گونه آب تنظیم می‌شود که بتوان راحت به سمت جلو و عقب خم شد و از روی آن نیافتاد.

قفل ارگونومیک نیز به کمک اهرم آن تنظیم می‌شود تا بتوان صندلی را در حالتی ثابت نگه داشت.

پایه صندلی ارگونومیک

پایه‌ی صندلی ارگونومیک استاندارد پنج پر و چرخ دار است. چرخ صندلی اداری ارگونومیک باید از جنسی باشد تا با محیط اداری که در آن استفاده می‌شود سازگاری کافی داشته باشد.

نکات مهم در رابطه با تنظیم صندلی اداری

برای تنظیم درست ارتفاع صندلی، بلند شوید و مقابل صندلی قرار گیرید. در این حالت، باید بالاترین نقطه نشیمن‌گاه، زیر زانوی شما قرار گیرد. بر روی صندلی بنشینید. حال کف پاهای شما باید به طور کامل روی زمین قرار بگیرند. و همچنین پنج سانتی‌متر فاصله پشت زانو تا لبه‌ی نشیمن‌گاه باید باشد. اگر که پشت زانو به نشیمن‌گاه فشار آورد، مانع از گردش خون مناسب در پاها خواهد شد.

برای تنظیم تکیه‌گاه نیز روی صندلی بنشینید و کمرتان را به جلو و عقب تکان دهید تا برآمدگی تکیه‌گاه در قوس کمرتان جای گیرد. اگر صندلی‌تان فاقد برآمدگی در قسمت تکیه‌گاه است می‌توانید از بالش پرکننده‌ی گودی کمر استفاده کنید.

عکس صندلی ارگونمیک

صندلی ارگونومیک یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات اداری است که سبب می‌شود کارمندان بتوانند برای زمان طولانی بدون مشکلی کار کنند. این صندلی کاملاً مناسب با سلامت و فرم بدن کاربران طراحی شده و بخش‌های مختلف آن را می‌توان تنظیم کرد. این صندلی در طرح و مدل‌های مختلف تولید می‌شود و کمک به اصلاح سبک نشستن شما می‌کند تا بتوانید سلامت خود را حفظ کنید.

خرید صندلی اداری ارگونومی

تمام محصولات موجود در سایت مبلمان اداری یکتا استانداردهای خاص خود را در تمام مراحل دارا می‌باشند. خریداران عزیز می‌توانند با مراجعه به قسمت های مختلف محصولات ما را مشاهده کرده و برای کسب مشاوره با کارشناسان ما ارتباط بگیرند.

قیمت صندلی اداری به موارد بسیار زیادی وابسته است. تمام قیمت‌هایی که توسط مجموعه یکتا فرنیچر به شما ارائه می‌شود به جرئت بهترین قیمت موجود در بازار، با بالاترین کیفیت می‌باشد.

مطالب مرتبط :

تفاوت میز مدیریت و میز کارشناسی

تفاوت میز مدیریت و میز کارشناسی

تفاوت میز مدیریت و میز کارشناسی یکی از سوالاتی است که در ذهن بسیاری از مشتریان پیش میاید. تفاوت میز مدیریت و میز کارشناسی و کارمندی

ابعاد میز منشی و کانتر پذیرش

ابعاد میز منشی و کانتر پذیرش

تعریف میز منشی استاندارد ابعاد میز منشی و ابعاد کانتر پذیرش عنوان نوشته امروز ما در تیم تحریریه مبلمان اداری یکتا است. به طور کلی

عکس صندلی اداری

انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب

انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب شاید دغدغه بسیاری از خریداران باشد. امروز در تیم تحریریه مبلمان اداری یکتا سعی داریم درباره نحوه انتخاب یک

ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن

ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن

ساخت پارتیشن اداری و مراحل آن چگونه است ؟ ساخت پارتیشن اداری و پیاده سازی آن طبق چه فاکتورهایی انجام می شود ؟ انواع پارتیشن

استعلام قیمت + مشاوره رایگان 

جهت دریافت لیست قیمت یا دریافت هرگونه مشاوره لطفا شماره تماس خود را وارد کنید، تیم یکتا فرنیچر در اولین فرصت با شما تماس می گیرند