ابعاد میز کنفرانس

ابعاد استاندارد میز کنفرانس

ابعاد استاندارد میز کنفرانس چقدر است؟ ابعاد میز کنفرانس 4 نفره چقدر است ؟ آیا میدانید ابعاد میز کنفرانس 8 نفره چقدر است ؟ اگر تمایل دارید که بدانید ابعاد میز کنفرانس 20نفره چقدر است مطالعه این مقاله را از دست ندهید . ابعاد یک میز کنفرانس اداری رابطه معنا داری با تعداد افرادی که در پشت آن می نشینند دارد یا بعبارت دیگر کاملا ابعاد میز کنفرانس به تعداد نفرات شرکت کننده در جلسه در اتاق کنفرانس ارتباط دارد . نمیتوان به راحتی از یک فرمول خاص برای محاسبه ابعاد میز کنفرانس استفاده کرد زیرا این موارد بستگی به میزان محدودیت فضا و نوع جلسات نیز دارد .یقینا در فضاهای باز دست طراح بازتر است و میتواند میز کنفرانس با ابعاد بزرگتری را در نظر بگیرد و در فضاهای کوچک میتواند باز هم همان تعداد افراد را در پشت میز کنفرانس جای دهد ولی یقینا بصورت فشرده تر و در کنار یکدیگر . ولی با این حال باز میتوان یک گایدلاین یا خطوط راهنما برای میز کنفرانس در نظر گرفت .

تیم تولید محتوی مبلمان اداری یکتا


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری کلاسیک ، مبلمان اداری مدرن و مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


بنر میز کنفرانس شیشه ای
بنر میز کنفرانس گرد یا دایره ای
بنر میز کنفرانس پایه فلزی
بنر میز کنفرانس کلاسیک
بنر میز کنفرانس ام دی اف
بنر میز کنفرانس یو شکل

ابعاد میز کنفرانس 30 نفره

ابعاد میز کنفرانس 4 نفره

معمولا دسته به دسته یک صندلی کنفرانس با توجه به مارکها و شرکتهای مختلف تولید کننده صندلی کنفرانس ، میتواند بین 50الی 65 سانتی متر باشد .طراحان میتوانند با توجه به فضای موجود از کمترین میزان برای در نظر گرفتن فضای یک صندلی کنفرانس استفاده کنند یعنی 50سانتی متر و یا از بیشترین میزان فضای موجود برای اینکار استفاده نمایند یعنی 65 سانتی متر . به هر حال فضای بین صندلیها هم مهم است و باید فضایی بین صندلیها در نظر گرفت که صندلی کنفرانس به راحتی زیر میز کنفرانس برود و همچنین بعد از نشستن افراد در پشت صندلی کنفرانس دو صندلی کنارهم با هم برخورد نداشته باشند این فاصله نیز بسته به فضای در اختیار طراح میتواند حداقل 5 سانتی متر و حداکثر 15 سانتی متر باشد . بیشتر از این مقدار دیگر بستگی به نظر کارفرما دارد و اینکه اتاق کنفرانس چقدر فضا دارد .

حتما بخوانید :انواع مبلمان اداری

محصولات مبل اداری با کیفیت مبلمان اداری یکتا را ببینید

ابعاد میز کنفرانس 8 نفره 

فضای مناسب برای عرض یک میز کنفرانس برای اینکه دو نفر رو در روی یکدیگر با هم براحتی گفتگو و تبادل نظر داشته باشند حداقل باید 70 سانتی متر باشد البته این فاصله حداقل است و بهتر است که عرض میز کنفرانس کمتر از 70 سانتی متر نباشد . هر چقدر طول میز کنفرانس بیشتر باشد بهتر است عرض هم با آن متناسب باشد البته در میزهای کنفرانس یو شکل این امر مستقل از طول میباشد و عرض میزهای یو شکل در هر بخش که یک الی دو نفر پشت آن مینشیند 70 سانتی متر میباشد . در میز مستطیل شکل چهار نفره طول میز میتواند 90سانتی متر و عرض 70سانتی متر باشد . میز کنفرانس شش نفره که سه نفر در سمت چپ و سه نفر در سمت راست بنشینند میتواند 220 سانتی متر باشد و عرض آن هم بین 70الی 100 سانتی متر مناسب میباشد . البته این میزها متصل به میز مدیریت هستند و در ابتدا و انتهای آن ، یعنی دو سر میز کسی نمیشیند اما اگر میز کنفرانس در بخشی باشد که متصل به میز مدیریت نباشد برای یک میز کنفرانس شش نفره طول 140و عرض 70 نیز کاملا مناسب خواهد بود .

محصولات میز اداری سفارشی مبلمان اداری یکتا را ببینید

ابعاد میز کنفرانس 10 نفره

ابعاد میز کنفرانس 10 نفره که نه یو شکل باشد و نه به میز مدیریت وصل شود یعنی در جای مشخصی در اتاق قرار بگیرد و با شکل مستطیل می تواند با طولی حداقل 240و حداکثر 300 سانتی متر طراحی و تولید شود عرض اگر طول میز 240باشد بهتر است 70 سانتی متر باشد و اگر 300سانتی متر است بهتر است 90 سانتی متر باشد .اگر میز کنفرانس 10 نفره یو شکل باشد حداقل فضایی که میز کنفرانس اشغال خواهد کرد فضایی بطول 350سانتی متر و عرض 210 سانتی متر خواهد بود البته این فضا بدون در نظر گرفتن صندلیها میباشد اگر بخواهیم فضای کافی برای صندلیها در پشت میز کنفرانس در نظر بگیریم و همچنین فضای کافی برای عبور و مرور افراد فضای مورد نیاز برای جای گیری میز کنفرانس 10 نفره فضایی بطول 550سانتی متر و عرض 410 سانتی متر خواهد بود . اگر میز کاملا دایره ای شکل بخواهیم استفاده کنیم فضای مورد نیاز باز فرق خواهد کرد بستگی دارد که بین دایره فضایی را باز بگذاریم تا مسئول پذیرایی از افراد داخل میز و در بخش قطاع داخلی پذیرایی نماید یا خیر . معمولا برای ساخت میزهای کنفرانس که تعداد نفرات زیادی در پشت آن مینشینند نیاز به اندازه گیری محیط میباشد و همچنین باید دقت داشت که درب ورودی کجاست و پنجره ها کجایند و آیا فضای پذیرایی روی میز کنفرانس خواهد بود یا در کنار آن .

 کانتر پذیرش  مبلمان اداری یکتا را ببینید

ابعاد میز کنفرانس 14 نفره

ایعاد میز کنفرانس 14 نفره نیز کاملا وابسته به شکل میز دارد اگر میز کنفرانس مستطیل باشد باید یک میز کنفرانس 14 نفره حداقل 360 و حداکثر 520 باشد و عرض آن نیز بین 1 متر تا دو متر میتواند متغیر باشد البته این به شرطی است که در ابتدا و انتهای میز کنفرانس یک نفر بنشینند . اگر قرار باشد که در ابتدا و انتهای میز کنفرانس دو نفر بنشینند حداقل عرض میز 130سانتی متر و حداقل طول میز 325 سانتی متر خواهد بود .اگر میز کنفرانس یو شکل بخواهید که 14 نفر را بدین صورت که یک نفر بعنوان رئیس جلسه در بالای میز بنشیند و مابقی در طرفین بنشینند حداقل عرض میز با بخش پذیرایی داخل 150سانتی متر خواهد بود و حداقل طول 420سانتی متر ولی اگر دو نفر یا سه نفر بخواهند در بخش ریاست بنشینند یقینا عرض میز بیشتر شده و از طول آن کاسته خواهد شد همواره در طراحی میز کنفرانس برای در نظر گرفتن فضای کافی برای صندلیها و رفت و آمد بهتر است دو متر به طول میز و دو متر به عرض آن اضافه نمایید .

محصولات میز اداری  مبلمان اداری یکتا را ببینید