تاثیر معماری مدرن در دکوراسیون داخلی مطب

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری چیست؟ شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که برای طراحی دکوراسیون اداری خود از چه رنگ هایی استفاده کنید تا هم در روحیه شما و کارمندان مفید باشد ، هم سبب جلب توجه مراجعین و مشتریان شما شود. ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا امروز قصد داریم تا با بررسی روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آن در افراد، شما همراهان عزیز را برای انتخاب مناسب رنگ راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

بر اساس تحقیقات مختلف، رنگ دفتر و محیط کار می تواند تاثیر به سزایی بر روحیه انسان داشته باشد. علاوه بر این انتخاب رنگ می تواند سبب افزایش یا حتی کاهش بهره وری شود. اگر شما قصد دارید تا کارکنان خود را تشویق به بهره وری و تولید بیشتر کنید یا مشتریان را به سمت خود جذب کنید، انتخاب رنگ مناسب برای دفتر کار می تواند شما را یاری کند. استفاده از روانشناسی رنگ این امکان را به شما می دهد تا در کسب و کار خود نسبت به سایر دفایر که بی بهره از رنگ هستند تفاوت عمده ای به وجود آورید.


مبلمان اداری یکتا  تولید کننده انواع مبلمان اداری لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.


بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری

تاثیر رنگ های مختلف بر افراد و کسب و کار های مختلف

یکی از مهمترین مکان ها که باید در انتخاب رنگ و دکوارسیون توجه زیادی به آن کرد محیط کاری افراد است. زیرا مدت زمان زیادی را در طول روز در آن سپری می کنند. در این مقاله سعی داریم تا در زمینه انتخاب رنگ دکوراسیون، مبلمان اداری و محیط کارتان پیشنهاداتی را به شما ارائه دهیم تا در روحیه شما و کارمندان اثربخش باشد. رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون به کار می روند بر فضای ایجاد شده تاثیر می گذارند. بنابراین باید قبل از انتخاب رنگ، آن ها را بشناسید. ما در ادامه به صحبت در مورد ابعاد مختلف چند رنگ می پردازیم و انتخاب را به عهده شما می گذاریم تا با انتخاب مناسب محیط کاری جدید و با نشاطی را برای خود فراهم کنید.

بیشتر بخوانید : کارخانه مبلمان اداری

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری | چرخه رنگ

اگر مثلث مرکزی این چرخه را در نظر بگیریم، به رنگ های قرمز، آبی و زرد بر می خوریم که به این سه رنگ ،رنگ های خالص نیز گفته می شود و نمی توانند از ترکیب رنگ های دیگر به دست آیند. با ترکیب هر دو رنگ اصلی یک رنگ فرعی به دست می آید. که شامل رنگ هایی چون سبز، بنفش و نارنجی می باشد که در دایره دوم قرار می گیرند. دایره سوم از ترکیب هر یک از رنگ های فرعی با یک رنگ اصلی به وجود می آید.

هر یک از این رنگ ها تاثیرات مختلفی بر روحیات و احساسات ما می گذارند که با استفاده مناسب از آنها در طراحی دکوراسیون اداری می توان به بهبود عملکرد فردی و کاری کمک نمود.

بیشتر بخوانید : خرید آنلاین میز اداری

رنگ های مورد استفاده در طرای دکوراسیون اداری

سفید

رنگ سفید در عین حال که نماد خلوص و پاکیزگی می باشد، اما گاهی می تواند به معنی خسته کننده و کسالت آور نیز باشد. سفید باعث می شود محل کار بیش از حد استریل به نظر برسد.

می توان گفت سفید ساده ترین رنگی است که در هر محیطی استفاده می شود. اما بخاطر آرامش و یکنواختی در این رنگ و نیز شفافیت و وضوح در کار، این رنگ برای اتاق کار مناسب نمی باشد. از رنگ سفید برای دیوار های ادارات به طور معمول، زیاد استفاده می شود ولی از نکات منفی آن می توان به این مورد اشاره کرد که باعث می شود شما در تغیر رنگ محیط کار کار خود کوتاهی کنید.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری کلاسیک

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری | آبی

آبی به عنوان یکی از کار آمدترین رنگ ها شناخته می شود و عموما با عمق و ثبات همراه است. این رنگ نشان دهنده آرامش است و ذهن را تحریک می کند . از این رو برای کار هایی که نیاز به تمرکز بالایی دارند این رنگ بسیار مناسب است. انتخاب رنگ آبی برای دفتر کار می تواند بیش از حد آرام باشد، اما انتخاب یک آبی تسکین دهنده انتخاب خوبی است. شرکت های موفق و بزرگ از این رنگ برای دفاتر رسمی خود استفاده می کنند. این رنگ باعث بالا بردن کلاس و پرستیژ کار و برند شما می شود و می توانید در بین رقبا خود را برتر معرفی کنید. همچنین برای ایجاد و حفظ قدرت می توان از رنگ های مکمل مانند سبز یا زرد استفاده کرد.

بیشتر بخوانید : مبلمان اداری مدرن

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری | قرمز

قرمز به عنوان رنگی تحریک کننده شناخته می شود و معمولا مخصوص متخصصانی است ک مدام در حال حرکت هستند. قرمز به عنوان یک کاتالیزور انرژی ذهنی و به دلیل ایجاد هیجان برای مکان های ورزشی و یا فضاهای خارج شهری نیز مرسوم است، اما برای محیط کاری زیاد عادی به نظر نمی رسد. به همین دلیل بهتر است از این رنگ برای اتاق های خلاقیت و ایده استفاده شود.

قرمز همچنین به کارمندانی که در حین انجام وظایف نیازمند نیروی جسمی بیشتری هستند کمک زیادی می کند. علاوه بر این از رنگ قرمز نباید برای محیط های کاری پر تنش و استرس زا استفاده کرد، زیرا به همان دلیل تحریک کننده بودنش به استرس و تنش محیط می افزاید.

بیشتر بخوانید : دکوراسیون اداری دانشگاه و مدارس

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری | سبز

سبز جزء رنگ هایی است که ما در طول شبانه روز زیاد آن را می بینیم. این رنگ به دلیل دارا بودن تعادل میان روشنایی و غلظت، محیطی آرام، صلح آمیز و خونسرد را برای شما به ارمغان می آورد. به دلیل وجود آرامش و ایجاد صمیمیت در این رنگ یک پیشنهاد ویژه برای متخصصانی است که نیاز به یک محیط آرام و دلنشین دارند. علاوه بر این، این رنگ برای دفاتری که هدف آنها کمک به دیگران است، مانند امور اجتماعی و پشتیبانی و… توصیه می شود. با توجه به وجود آرامش در این رنگ، افرادی که محیط کارشان با این رنگ آمیخته شده است راحت تر می توانند تفکر کنند و نسبت به قبل مفیدتر باشند.

بیشتر بخوانید : طراحی اتاق کنفرانس و انتخاب میز کنفرانس سفارشی