تهران ، میدان پونک ، مجتمع تجاری بوستان | تلفن فروش و مشاوره : 02144620086 ، 02144620087 ، 02144620089
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دسترسی سریع به محصولات

انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب

فهرست مطلب :

انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب شاید دغدغه بسیاری از خریداران باشد. امروز در تیم تحریریه مبلمان اداری یکتا سعی داریم درباره نحوه انتخاب یک صندلی اداری مناسب و خرید بهترین مدل‌های آن به شما عزیزان نکاتی را یادآور شویم. یک صندلی اداری از مهم‌ترین وسایل در محیط کار است که اگر از جنس بد و غیراستاندارد باشد، مشکلاتی برای سلامتی را ایجاد می‌کند. یک صندلی خوب می‌تواند کاری کند تا به خوبی روی کارتان تمرکز کنید.

در نگاه اول با توجه به انواع صندلی اداری و تنوع زیاد آنها، انتخاب مشکل به نظر می‌رسد. پس تلاش کنید تا یک ارزیابی انجام دهید که چه نوع از صندلی اداری، با چه ویژگی‌هایی نیاز شما را رفع می‌کند. در این مقاله بر این بودیم تا اطلاعاتی را گرد آوریم که در انتخاب صندلی اداری به شما کمک کند.

صندلی اداری یا صندلی چرخ‌دار؟

وقتی‌که حرف از صندلی‌های اداری می‌شود منظور صندلی‌هایی است که در دفاتر اداری مورداستفاده می‌گیرند. همانند شرکت‌ها، ادارات، دفترهای رسمی، سینماها و… در این مکان‌ها افراد به انجام کارهای اداری می‌پردازند. در کل بگذارید ساده‌تر بگوییم.

صندلی‌ای را که در قسمت نشیمن خانه نتوان استفاده کنیم و چرخ‌دار هم باشد، صندلی اداری گفته می‌شود! باید این موضوع را در نظر بگیریم که صندلی اداری که برای دندانپزشکی خریداری می‌شود، با صندلی‌ای که برای گیم نت یا بانک خریداری می‌شود بسیار متفاوت است. پس قبل از خرید صندلی اداری باید به هدف استفاده از آنها توجه شود.

عکس صندلی اداری

از دلایل نیاز به صندلی اداری خوب

 • حفظ سلامتی در مدت طولانی

برای امتحان راحتی صندلی‌ها باید حتماً در نظر بگیرید که آیا می‌توان مدت زیادی روی آن نشست یا نه؟ برخی از صندلی‌ها در ابتدا راحت به نظر می‌آیند، اما اگر طراحی بد و ضعیفی داشته باشند در مدت زمان طولانی و زیاد باعث ایجاد حس ناراحتی می‌شوند.

نشستن در طولانی مدت اگر به‌صورت صحیحی نباشد بر سلامتی فرد تأثیر منفی می‌گذارد، همان‌طور که می‌دانیم:

” پیشگیری بهتر از درمان است! “

 • جایگزینی صندلی‌های قدیمی

هنگامی که صندلی‌های اداری شما قدیمی می‌شوند، نیاز به جایگزینی دارند. چون امکان دارد که کیفیت و حالت ارگونومی خودشان را از دست بدهند. اگر صندلی‌های اداری حدوداً ۴۰ ساعت در هفته استفاده بشوند عمر آنها نسبتاً بین هفت تا ده سال خواهد بود.

اگر عمر صندلی شما به پایان برسد، حتماً متوجه خواهید شد. زیرا دیگر به راحتی قبل نیست و نمی‌تواند از بدن شما محافظت بکند. در این صورت باید به فکر جایگزین کردن آن‌ها با صندلی‌های نو باشید.

عکس صندلی اداری

نکات مهم برای انتخاب صندلی اداری

 • ارتفاع قابل تنظیم

قابلیت تغییر ارتفاع برای صندلی برای راحتی شما در طول ساعت‌های طولانی و پشت هم لازم و ضروری است. اگر صندلی شما بیش از اندازه بلند باشد، مجبور می‌شوید خودتان را به جلو بکشانید تا پاها به زمین برسد در این حالت وضعیت بدنتان نامناسب می‌شود.

اگر صندلی شما بیش از اندازه کوتاه باشد، زانوهای شما بالاتر از نشیمنگاه قرار می‌گیرد و فشار بسیاری بر روی کمر وارد می‌شود.

صندلی قابل تنظیم این اجازه را به شما می‌دهد تا وضعیت نشستن بهتر و مناسب‌تری داشته باشید. اگر صندلی با قابلیت کنترل ارتفاع می‌خرید، مطمئن بشوید استفاده راحتی داشته باشد.

عکس صندلی اداری

 • کنترل شیب

از دیگر مواردی که هنگام انتخاب صندلی اداری باید به آن توجه کنید امکان زاویه دادن به پشتی صندلی است. زیرا هر صندلی‌ای که می‌خرید کاملاً متناسب با بدن شما نیست، قابلیت تنظیم پشتی صندلی مزیت بسیار مهمی است.

طبق نظر کارشناسان اندکی تکیه دادن به عقب در هنگام نشستن به محافظت از ستون فقرات هنگامی که پشت میز نشسته‌اید، کمک می‌کند.

پس هنگام انتخاب صندلی اداری مدلی را باید انتخاب کنید که اندکی بتوانید به آن شیب دهید، به‌قدری که پشتی صندلی زاویه ۱۰۰ یا ۱۱۰ درجه با نشیمنگاه شما داشته باشد.

برخی از صندلی‌ها فقط چند حالت برای شیب دادن دارند، پس اگر خواستید صندلی اداری خود را اینترنتی تهیه کنید مراقب باشید و تحقیق زیادی به عمل آوردید.

 • ابعاد صندلی

صندلی حتماً باید مطابق با سایز بدن شما باشد. اگر شما صندلی‌ای بخرید که باریک باشد، احساس می‌کنید تحت‌فشار هستید، از طرفی یک صندلی خیلی بزرگ هم ایده‌آل نیست.

عکس صندلی اداری

صندلی خیلی گود باعث می‌شود به جلو قوز کنید و صندلی که خیلی پهن باشد در زمان استفاده از دسته‌های آن، اذیتتان می‌کند.

در انتخاب صندلی‌های اداری مناسب بهتر است پهنا و بلندی آنها را بررسی کنید. انواع صندلی اداری در سایزهای مختلف در بازار موجود است که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید.

 • دسته صندلی

تحقیقات نشان می‌دهد، دسته‌های صندلی می‌تواند از گردن و کتف‌های شما محافظت بکند. اما به دلیل تفاوت در جثه افراد، فقط دسته داشتن صندلی‌ها تضمینی برای مناسب بودن آنها نیست.

به طور مثال اگر دسته‌های قابل تنظیم خیلی بالا قرار بگیرند، باعث کشیدگی ماهیچه‌های شانه می‌شوند و همچنین اگر دسته‌ها خیلی پایین باشند، سبب ایجاد ناراحتی در ساعد و مچ‌ها خواهند شد.

خیلی از صندلی‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع دسته را دارند تا طبق وضعیت قرارگیری ساعد آن را طوری که می‌خواهید تنظیم کنید. نوع قرار گرفتن بازوها باید به‌گونه‌ای باشد که مچ‌ها هم سطح با کیبورد قرار بگیرند.

 • قابلیت حرکت

صندلی‌های اداری چرخ‌دار برای حرکت کردن به اطراف بسیار راحت‌تر هستند.

به علاوه برخی از صندلی‌ها قابلیت چرخیدن روی خود صندلی یا تغییر مسیر چرخش را دارند. هنگامی که نمی‌خواهید به این صورت حرکت کنید می‌توانید صندلی را قفل کنید تا ثابت بماند.

توجه کنید که کیفیت این قسمت اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر چرخ زیر پایه‌ها بشکند سبب دردسرهای زیادی می‌شود.

 • حفاظ گودی کمر

گودی کمر، مهم‌ترین بخش ستون فقرات ما است. با اینکه پنج مهره پایینی بزرگ‌ترین و قوی‌ترین مهره‌های کمر هستند، ولی احتیاج به مراقبت بسیاری دارند. مخصوصاً اگر قبلا در این ناحیه مشکل داشته‌اید.

به همین علت خیلی از صندلی‌های اداری مجهز به حفاظ گودی کمر هستند و طوری طراحی شده‌اند که از آن ناحیه مراقبت کنند.

انواع صندلی‌های اداری

برای انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب باید با انواع آن آشنا باشید. صندلی‌های اداری بسته به کاربردی که دارند به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند.

صندلی اداری ارگونومی

ما معمولاً به افرادی که ۲۴ ساعته و به طور مداوم از میز و صندلی استفاده می‌کنند این صندلی‎‌ها را پیشنهاد می‌دهیم. صندلی‌های ارگونومیک با فوم‌های با دوام، این نوع از صندلی‌ها پشتی و کفی ضخیمی دارند که به صورت استاندارد و کاملا متناسب با فیزیک بدن افراد طراحی می‌شوند.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید وقتی روی صندلی در اداره نشسته‌اید حس کنید روی یک مبل راحتی نشسته‌اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از صندلی‌های ارگونومیک است. این نوع از صندلی‌ها برای افرادی که کمر درد دارند و نشستن زیاد به ستون فقرات آنها فشار بسیاری وارد می‌نماید انتخاب مناسبی است.

صندلی‌های مدیریتی

از صندلی‌های پرطرفدار مجموعه مبلمان اداری یکتا صندلی‌های مدیریتی هستند. این صندلی‌ مدیریتی ابعاد بزرگ و راحتی دارند و بسیار بلند هستند.

البته در امر خرید و انتخاب این صندلی‌های مدیریتی در نظر داشته باشید که فضای کافی را در اختیار دارید، چون فضای زیادی را می‌گیرند و در هر مکانی جای‌گیری آنها به‌آسانی ممکن نیست. این صندلی‌ها نیز برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند اما نسبتاً قیمت بالایی را دارند.

صندلی‌های کامپیوتر

این نوع از صندلی‌ها به علت محبوبیت و درخواست زیادی که دارند تنوع بالایی هم دارند. بیشتر صندلی‌های کامپیوتر به شکلی ساخته شده‌اند که با میزهای کامپیوتر ارتباط خوبی برقرار کنند. صندلی‌های کامپیوتر دارای پایه‌های پنج چرخی‌اند که این امکان را به شما می‌دهند تا در هر جهتی که دلخواهتان باشد حرکت کنید.

صندلی‌های کنفرانس

صندلی‌های کنفرانس که برای میزهای کنفرانس و جلسات طراحی شده و دارای قابلیت تنظیمات نیستند. البته این موضوع به دلیل این نیست که احساس راحتی را روی آن نداشته باشید! صندلی کنفرانس مبلمان اداری یکتا با استفاده از فوم‌های مرغوب و با کیفت احساس آرامش را برای کاربرانش فراهم می‌کند.

صندلی‌های انتظار

جنس این نوع صندلی‌ها، چوب و پلاستیک است و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند. این نوع صندلی‌ها در کنار یک میز یا در محل پذیرش شرکت استفاده می‌شوند. در سری صندلی های انتظار ممکن است جای استفاده از فوم و چرم از پارچه خالص استفاده می‌شود که باعث گردش هوا در نشیمن‌گاه و پشتی صندلی می‌شود. به این صورت باعث می‌شود تا احساس گرما یا کلافگی از تعریق زیاد روی صندلی نکنید.

صندلی‌های کلاسیک

صندلی اداری کلاسیک یا همان صندلی کلاسیک در حالت استاندارد به ران‌های افراد این امکان را می‌دهد تا در زاویه ۶۰ تا ۷۰ درجه قرار بگیرند. همچنین وزن زانو و باسن تقسیم می‌شود و فشار کمتری را به بدن وارد می‌کند.

صندلی‌های کار

این صندلی‌ها بیشتر در کارگاه‌ها، انبارها، کارخانه‌ها و… مورد استفاده هستند. مقاومت آنها نسبت به باقی صندلی‌ها بیشتر است. صندلی‌های کار برای فضاهای تنگ و کوچک کارآمد و مفید هستند. این نوع صندلی بیشتر در کارگاه‌ها استفاده می‌شود چون وقت نشستن پاها جای کافی برای حرکت دارند.

قیمت روز صندلی اداری

صندلی‌های اداری از اقلام لازم و ضروری هر دفتر کاری می‌باشند. حالا که با انواع صندلی اداری بیشتر آشنا شدید بهتر است از قیمت آن‌ها نیز با خبر باشید.

 • برای استعلام قیمت صندلی اداری از هر نوعی کافی است با یکی از شماره‌های مجموعه مبلمان اداری یکتا تماس بگیرید تا کارشناسان ما با راهنمایی و ارائه مشاوره، شما را در امر خرید صندلی اداری راهنمایی کنند.
 • صندلی‌های اداری بسته به نوع کاربری که دارند قیمت متفاوتی دارد. صندلی انتظار با یک صندلی مدیریت هم‌قیمت نیست؛
 • جنس متریال استفاده شده در ساخت صندلی اداری بسیار پراهمیت است. صندلی اداری کلاسیک معمولاً از چوب ساخته می‌شود و صندلی‌های اداری مدرن از چرم و استیل، هرکدام قیمت متفاوتی را دارد.

عکس صندلی اداری

جمع بندی نکات مربوط به ” انتخاب و خرید صندلی اداری مناسب ” برای خریداران

انتخاب صندلی اداری مناسب در قدرت کارایی و تمرکز بر کار تأثیر می‌گذارد. به‌علاوه خرید نادرست باعث می‌شود آسیب‌هایی به گردن، شانه، کمر و مچ دست وارد شود.

بهتر است در محل کار بهترین نوع از صندلی‌ها استفاده و انتخاب شود. زیرا کارمندان ساعت‌ها بر روی آن‌ها می‌نشینند و سلامت آن‌ها به خطر می‌افتد.

انتخاب صندلی مناسب فرایندی است که نیاز به کمی تحقیق دارد. تیم ما با راهنمایی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند بهترین انتخاب خود را داشته باشید.